Ž. Pocius: Facebook at work – vidinei įmonės komunikacijai

Dar praėjusią vasarą pasklido žinia, jog Facebook kuria profesinį socialinį tinką, skirtą įmonių darbuotojams bendrauti tarpusavyje bei dalintis reikiama medžiaga. Tąkart ši naujiena mūsų vietinėje žiniasklaidoje nuskambėjo kaip LinkedIn atitikmens kūrimas. Tačiau yra kiek kitaip.

Trumpai apžvelgsiu, kas yra Facebook at work, kam jis reikalingas ir kokios jo galimybės?

Facebook at work leidžia Jums susikurti darbo profilį, kuris yra atskiras nuo asmeninio. Su Facebook at work profiliu, galima naudotis Facebook įrankiais bendraujant su savo kolegomis. Turinys, kurį dalinatės su savo kolegomis, bus matomas tik Jūsų įmonėje dirbantiems asmenims, prisijungusiems prie tinklo.

Susikurti Facebook at work profilį galite tuomet, jei Jūsų įmonė jau naudojasi šiuo tinklu. Šiuo metu prieinama tik beta versija, todėl įmonėms, norinčioms jį išbandyti, reikia kreiptis į Facebook, užpildyti specialią formą, kurią galima rasti čia: www.facebook.com/help/work.

Šis Facebook produktas gretinamas su Microsoft Yammer, Slack, Convo, Socialcast ir daugybe kitų, kurie bando taikyti į įmonės socialinio tinklo vietą. Net ir LinkedIn ne per seniausiai pranešė, jog artimiausiu metu planuoja imtis panašaus projekto, tačiau be „chat“ galimybės.

Kaip veikia/veiks Facebook at work?

Įmonei sukūrus Facebook at work profilį, jos darbuotojai savo asmeninius profilius gali susieti su darbiniais. Tai reikš, kad jie prisijungę prie abiejų vienu metu. O veikimo principas turėtų būti panašus į šiuo metu mums pažįstamas Facebook grupes ar viešus profilius.

Taip pat Facebook at work turės atskirą mobiliąją aplikaciją. Tai reiškia, jog Facebook asmeninėms reikmėms naudosite įprastąją, o darbinėms – At Work aplikaciją. Panašiai šiuo metu yra su Facebook Messenger. Mobiliosios beta versijos  jau prieinamos Google Play bei AppStore.

Kaip veikia beta versija?

Šiuo metu galima dalintis dokumentais At Work tinkle, bet nėra galimybės keisti dokumento tinklo viduje (pvz. taip kaip Google Drive). Tai reiškia, kad ateityje galimos aplikacijos šiuo metu dar neveikia, bet artimiausiu metu turėtų pradėti. Taip pat turėtų būti is su trečiųjų šalių aplikacijomis. Reklamuotis At work  viduje šiuo metu taip pat dar nėra galima.

Vertinimas

Mano nuomone, tokioje konkurencingoje aplinkoje, vienintelis Facebook pranašumas yra dabartinių vartotojų gausa. Globaliai darbuotojai į tokius vidinius socialinius tinklus nėra linkę įsitraukti, nes reikia mokytis, o At Work valdymas praktiškai identiškas Facebook. Sunku prognozuoti, ar tai plačiai prigis Lietuvoje, bet globaliai, panašu, jog Facebook at work turėtų tapti vienu rimčiausiu įmonės socialiniu tinklu.