P. Verpetinskas: Naujos reklamos galimybės Facebook grupėse?

Reklama Facebook naujienų sraute keletą metų generavo labai didelį pelningumą šiam socialiniam tinklui. Tačiau, kaip teigia Facebook atstovai, jau 2017 metų vidury šis socialinės medijos gigantas gali susidurti su rimtomis problemomis, kadangi reklama naujienų sraute pasieks savo maksimalią apkrovą, o užkišti visą naujienų srautą vien reklamomis, turbūt ne pati geriausia idėja. Ypač žinant tai, kad Facebook visada stengėsi išlaikyti balansą tarp reklamos ir teigiamo vartotojų potyrio.

Natūraliai tada kyla klausimas, kaip šią problemą planuoja išspręsti Facebook?

Panašu, kad sprendimą jie rado. Dar 2010 m. sukurta bei paleista Facebook grupių funkcija šiuo metu per mėnesį turi apie vieną milijardą aktyvių vartotojų, o tai yra daugiau nei pusė besinaudojančių šiuo socialiniu tinklu. Šis žingsnis gali tapti abipusiai naudingu tiek Facebook, tiek verslui, kuris skiria dalį biudžeto reklamai socialiniuose tinkluose – šiuo atveju Facebook. Socialinės medijos gigantas grupes paverstų dar vienu pajamų šaltiniu, o verslui būtų atvertos labai plačios ir efektyvios galimybės labai tiksliai pasiekti savo tikslinę auditoriją.

Kiek anksčiau pasirodžiusi informacija leido daryti prielaidą, kad reklama grupėse turėtų priminti šiuo metu naudojamą reklamos formatą naujienų sraute. Vis dėlto,  Facebook, siekdamas apsaugoti vartotojus ir išlaikyti jų teigiamą potyrį bei nenorėdamas atgrasyti jų nuo naudojimosi grupėmis, nusprendė pradžioje žengti kiek kitokiu keliu nei leisdamas tiesiog dėti įprastinę reklamą (sponsored posts) verslo subjektams grupėse. Tai išsprendžia ir vieną esminių problemų, su kuria susiduria Facebook – kaip tinkamai kategorizuoti grupes, kad verslas pasiektų būtent tą auditoriją, kuri jam reikalinga.

Tai ką sugalvojo Facebook?

Pagal pasirodžiusius gandus, šiuo metu testuojama galimybė verslo ar produktų puslapiams daryti įrašus įvairiose grupėse. Iki šiol tokią galimybę turėjo tik eiliniai vartotojai. Nors viskas dar daugiau ar mažiau gandų lygyje, vis dėlto, aiškėja ir priemonės, kaip bus apsaugomas vartotojas nuo per intensyvios, žinučių pavidalo reklamos. Facebook norėdamas apsaugoti vartotojus grupėse, panašu, kad paliks teisę grupės administratoriams išspirti lauk verslo puslapį, jei šis pradės per daug intensyviai kišti savo pasiūlymus bei reklamą. Galbūt, Facebook iškels sąlygą, kad norint prekės ženklui ar verslo puslapiui įdėti žinutę, pirmiausia reiks gauti grupės administratoriaus sutikimą. Ateitis parodys.

Nors kol kas nėra aišku nei kaip plačiai ši nauja funkcija testuojama, nei kada ji pasirodys oficialiai, jei išvis pasirodys. Visgi, pasitvirtinus šiems gandams, atsivertų labai plačios galimybės verslui ir jo reklamai socialinėje erdvėje. Taip pat, tikėtina, kad Facebook rastų būdą kaip monetizuoti visą šį reikalą ir taip gauti dar vieną „auksinius kiaušinius dedančią vištą“.