T. Kuklytė: 2016 m. rudens spaudos skaitomumo tyrimas

Besidomintiems spaudos rinkos tendencijomis pristatomi 2016 metų rudens periodo spaudos tyrimo rezultatai. Žemiau apžvelgiami pagrindiniai pokyčiai.

Į rudens periodo spaudos tyrimą buvo įtraukti nauji ketvirtiniai leidiniai: „Idėjos namams“, „Happy 365″, „Ar žinai, kad?“. Iš spaudos rinkos pasitraukė žurnalas „GEO“ – skaitytojai nebeturės galimybės įsigyti naujų šio leidinio numerių, nes jo leidyba yra nutraukta.

Kai kurie leidiniai keitė pavadinimus – savaitraščio „Šiauliai plius“ skaitytojai nuo šiol turėtų būti atidesni ir prekybos vietose pastarojo ieškoti nauju pavadinimu „Etaplius“.

Dar vienas pasikeitimas įvyko leidinių periodiškume ­– ketvirtiniais tapo „Moters savaitgalio virtuvė“ ir „Virtuvė. Nuo…Iki…“.

Dienraščiai: „Lietuvos rytas“ ir „Vakaro žinios“ neapleidžia lyderių pozicijų, nors pasigenda skaitytojų dėmesio

Dienraščių TOP 10 sąrašas išlieka nepakitęs, keičiasi tik leidinių užimama vieta jame. „Kauno diena“, „Vakarų ekspresas“, „Sostinė“ nukrenta į žemesnes pozicijas, kiti leidiniai pakyla į aukštesnes. Pozicijų nekeičia tik dešimtuko lyderiai – „Lietuvos rytas“ ir „Vakaro žinios“. Tačiau atlikus tyrimą paaiškėjo, kad rudenį šių leidinių skaitomumas buvo mažiausias nuo 2009 m. Lyginant su 2016 m. pavasario tyrimu, daugumos dienraščių skaitomumas sumažėjo. Be pirmaujančių dienraščių daugiausia sumažėjo „Kauno dienos“ ir „Sostinės“ skaitomumas. Skaitytojų auditoriją nežymiai padidino „Sekundė“, „Verslo žinios“ ir „Klaipėda“.

  1 dienrasciai

 Savaitraščiai: „Savaitė“ dvigubai lenkia žurnalą „Žmonės“

 Skaitomiausių 2016 m. rudens periodo savaitraščių dešimtukas keitėsi. Pokyčius iš dalies lėmė tai, kad pavasario tyrimo metu 5-ąją vietą užėmęs savaitraštis „Ji“ nebuvo įtrauktas  į rudens periodo  tyrimą. „Miesto laikraštis“ iškrito iš TOP dešimtuko. Jo vietą užėmė „TV Publika“. Į dešimtuką pateko savaitraštis „Obzor“. Keitėsi ir leidinių eiliškumas sąraše – vietomis susikeitė „TV Antena“ ir „Prie kavos“ bei „Moters savaitgalis“ ir „Respublika“.

Lyginant su 2016 m. pavasario tyrimu, dešimtuko lyderių „Savaitė“ ir „Žmonės“ skaitomumas sumažėjo, tačiau „Savaitė“ vis dar turi beveik dvigubai daugiau skaitytojų nei „Žmonės“. Daugiau skaitytojų dėmesio sulaukė „Ekspress nedelia“, „Respublika Mūsų“, „Obzor“.

2 savaitrasciai

Rečiau leidžiami leidiniai: mažėja „Panelės“ skaitytojų auditorija

Rečiau leidžiamų leidinių sąraše taip pat įvyko pokyčių. Dešimtuką paliko „OHO“ grupės leidiniai: „OHO“ (pavasario tyrime užėmė 1-ąją vietą), „OHO Lengvi panoraminiai kryžiažodžiai“ ir „OHO Litas“. Vietoje jų dešimtuke įsitaisė du „Verslo žinių“ grupės leidiniai: „Iliustruotasis mokslas“ ir „Iliustruotoji istorija“; į populiariausiųjų sąrašą pateko  žurnalas „Super panoraminiai kryžiažodžiai“. Dešimtuko lyderis – „Savaitė. Namie ir sode“. Lyginant su 2016 m. pavasario tyrimu, labiausiai sumažėjo leidinių „Panelė“ (ji iš 2-os vietos nukrito į 6-ą) ir „Moters savaitė“ skaitomumas. Beveik nepakito žurnalo „Moteris“ skaitomumas. Nežymiai didėjo naujai į dešimtuką patekusių leidinių skaitymo reitingai.

3 reciau leidziami leidiniai

 Rudens spaudos tyrimas buvo atliekamas 2016 m. rugpjūčio 29 d. – lapkričio 13 d. Apklausti 1582 15-74 m. Lietuvos gyventojai.

Paruošta pagal TNS LT duomenis