Ž. Bielskė: Žiūrimiausi TV serialai – lietuviški

Prieš kelerius metus TV kanalus ištiko tikras serialų bumas. Ir ne bet kokių, o lietuviškų. Jie okupavo geriausius laikus ir pritraukė didžiules auditorijas. O kaip yra dabar? Ar lietuviški serialai vis dar ant bangos?

Pagal bendrą reitingų kiekį atrodo, kad žiūrimiausias serialas vasaros periodu buvo kriminalinis serialas „Muchtaro sugrįžimas“ rodomas per BTV. Antroje vietoje atsiduria lietuviškas serialas „Moterų laimė“ (TV3), trečioje – turkų drama „Bėgantis laikas“ (LNK).

1zivile

Tačiau pagal vidutinį vienos serijos reitingą, šis trejetukas šiek tiek kitoks. Mat ir serijų skaičius visų serialų gana skirtingas. Pvz., vasaros periodu serialo „Muchtaro sugrįžimas“ buvo parodytos 89 serijos, tuo tarpu – „Moterų laimė“ – 44 serijos (serialų kartojimai neįtraukti).

Todėl pagal vidutinį vienos serijos reitingą, „Muchtaro sugrįžimas“ keliauja į 7-ą vietą sąraše ir žiūrimiausiu serialu tampa „Tobula kopija“ (TV3), nors vasaros periodu šio serialo buvo parodytos tik 6 serijos vasaros pradžioje.  Antroje vietoje atsiduria jau minėtas serialas „Moterų laimė“ (TV3). Trečioje vietoje taip pat lieka turkų drama „Bėgantis laikas“ (LNK).

2zivile

Taigi, lietuviški serialai karaliauja sąrašo viršuje. Smagu, kad prasidėję nauji TV sezonai palepino serialų mėgėjus net keliais naujais lietuviškais serialais – „Visi vyrai – kiaulės..“ (LNK), „Bruto ir Neto“ (TV3), „Moterys meluoja geriau“ (8 sezonas, TV3) ir „Pavojingi jausmai“ (LRT). Panašu, kad kol kas iš šių serialų labiausiai žiūrovų dėmesį pritraukia naujasis „Moterys meluoja geriau“ sezonas. Jo vienos serijos vidutinis reitingas – 8,5. Antras – „Bruto ir Neto“, jo vienos serijos vidutinis reitingas 5,7. Trečioje vietoje lieka „Visi vyrai kiaulės..“ su 4,8 reitingu.

P.S. Įtraukti tik serialai, kurių vasaros metu buvo parodytos daugiau nei 2 serijos.

Šaltinis: TNS tv-metrų tyrimas 2015 6-9 mėn. (tikslinė auditorija A4+),Media House