Ž. Bielskė: Kaip tapti žiūrimiausiu?

Pasitaiko atvejų, kai vienu metu aplink visi tampa geriausiais, žiūrimiausiais, greičiausiais, skaitomiausiais ir kitokiais „-iausiais“. Manoma, kad dažniausiai tokie atvejai gali pasitaikyti pasibaigus kalendoriniams metams, pusmečiui arba bent jau ketvirčiui, tačiau pasitaiko ir nereguliarumų.  Varijuojant įvairiais periodais visi gali tapti „-iausiais“ savo srityje. Pvz.:

1

Du žiūrimiausi – nei vienas nemeluoja

Viršuje matoma, jog tiek LNK, tiek TV3 kanalai yra žiūrimiausi ir nei vienas iš jų nemeluoja. TV3 kanalas žiūrimiausias 2015 m. periodu, o LNK – pirmąjį šių metų ketvirtį. 2015 m. pirmąjį pusmetį žiūrimiausias kanalas taip pat buvo  LNK, antrąjį pusmetį – TV3, 2014 m. – situacija buvo atvirkštinė. Todėl vieną kartą nugirdus jog kanalas yra žiūrimiausas, nereiškia, jog jis toks bus ir kitą savaitę. Apačioje matyti šiek tiek ilgesnio periodo duomenys. 12 metų iš eilės žiūrmiausias kanalas yra TV3. 2003 m. LNK tapo žiūrimiausiu metu kanalu su 3,1 % pranašumu prieš TV3. Kaip matyti grafike, pastaruosius 4 metus skirtumas tarp TV3 ir LNK kanalų mažėja.

2

Žiūrimiausias pagal ką?

Atsižvelgiant ne tik į periodą, bet ir į tikslinę grupę, kanalai gali tapti „-iausi“ tam tikroje grupėje. Pavyzdžiui, žiūrimiausias vyrų kanalas, žiūrimiausias moterų kanalas, žiūrimiausias jaunimo, žiūrimiausias didžiųjų miestų kanalas ir t.t. Apačioje pavyzdys kaip lyderiai keičiasi pagal amžiaus grupę – jaunesnėse grupėse pirmauja TV3, 50-59 m. amžiaus grupėje skirtumas tarp LNK ir TV3 minimalus, o vyresnėje amžiaus grupėje (60-74 metų) lyderio poziciją užima LNK (2016 1-3 mėn.).

12345

Žiūrimiausias kanalas ar grupė?

Kol vieni gali girtis, jog jų kanalas žiūrimiausias, kiti gali girtis jog jų kanalų grupė žiūrimiausia. Primenu, jog šiuo metu yra trys kanalų grupės, kurių jokiu būdu nereikia painioti su pačiais kanalais ar pačių kanalų su grupėmis.

123

Pagal dabartines kanalų grupių sudėtis, LNK gali girtis, jog jau 15 metų yra žiūrimiausia kanalų grupė:

5

Tačiau tai nėra visai tikslu. Žinoma, jog prieš 15 metų nebuvo kanalų grupių, nebuvo ir kai kurių kanalų (TV1 kanalas nuo 2004 m., o Info TV ir Liuks! – nuo 2010 m., TV6 – nuo 2001 m., TV8 – 2011 m.). Taip pat prieš 15 metų BTV kanalas nepriklausė LNK grupei.

6

Grafike viršuje matyti, kad LNK kanalų grupė žiūrimiausia su prielaida, jog jai visus 15 metų priklausė BTV kanalas, kuris iš tiesų LNK kanalų grupės dalimi tapo 2013 m. Taigi šiuo atveju teisingiau sakyti, jog LNK kanalų grupė žiūrimiausia jau 3 metus. Taip pat kalbant apie kanalų grupes, galima atsižvelgti ir į tai, kiek kanalų sudaro grupę. Pvz., šiuo metu LNK kanalų grupėje yra penki  kanalai, o TV3 grupėje – trys. Pagal vidutiniškai vienam kanalui tenkančią žiūrovų dalį grupės viduje pirmauja TV3 kanalų grupė.

Skirtumas slypi detalėse

Įrašu siekėme parodyti, kad „-iausiais“ visada turi žvaigždučių. Būkite profesionalūs ir atsižvelkite į jūsų prekės ženklo poreikius, tikslines grupes, periodus ir visus papildomus kriterijus.