Ž. Bielskė: 2015 m. rudens spaudos skaitomumas – kokie pokyčiai?

Tradiciškai nagrinėjame naujus spaudos skaitomumo duomenis. Nors čia perversmų ir netikėtumų pasitaiko ne taip jau dažnai, tačiau visada smalsu, kas priekyje, ar tendencijos išlieka, o gal kažkas keičiasi. Taigi, kas naujo?

Pirmiausia apie tai, kokios bendros naujienos šiame tyrime. Spaudos leidinių sąrašą papildė mėnraštis „Mieste.lt“ ir rečiau leidžiami leidiniai – „Beatos virtuvė“ ir „Mamai ir vaikui“. Taip pat įtrauktas ir internetinis žurnalas „Lamų slėnis“. Šiuo periodu atsisveikinome su žurnalu „Meškeriotojas“, kuris nutraukė veiklą.

Lyginant su pavasariu, dienraščių TOP 10 sudėtis visiškai nesikeitė. Nedaug keitėsi ir leidinių eiliškumas – vietomis susikeitė „Lietuvos žinios“ su „Vakarų ekspresu“ ir „Verslo žinios“ aplenkė „Klaipėdą“. Daugumos dienraščių auditorija sumažėjo lyginant tiek su 2015 m. pavasariu, tiek su 2014 m. rudeniu.  Daugiausiai savo auditoriją padidino „Lietuvos rytas“. Taip pat šiek tiek padidėjo „Lietuvos žinios“, „Verslo žinios“, „Šiaulių naujienos“ ir „Laikinoji sostinė“ auditorijos.

dienrasciai 2015 ruduo

Savaitraščių sąraše šiek tiek daugiau pokyčių. Iš TOP10 iškrito „Šeimininkė“, į jos vietą atsistojo „TV publika“. „Respubliką Mūsų“ iš 7-os vietos nukrito į 9-ąją, ją aplenkė „Stilius“ ir „Moters savaitgalis“. Nors daugumos dienraščių skaitomumas mažėjo, savaitraščių atvirkščiai – daugelio, nors ir nežymiai, bet padidėjo. Daugiausiai auditoriją sumažino žurnalas „Žmonės“, taip pat mažėjo „Savaitė“ ir „Respublika Mūsų“ auditorijos.

Savitrasciai 2015 ruduo

Kalbant apie rečiau leidžiamus leidinius, pirmiausia reikėtų paminėti, kad į spaudos auditorijos tyrimą šį rudenį nebuvo įtraukti kryžiažodžių žurnalai, tokie kaip OHO ir OHO Litas, kurie pavasarį pateko į TOP10. Taip pat kas dvi savaites leidžiama „Moters savaitė“ iš savaitraščių sąrašo buvo perkelta prie rečiau leidžiamų leidinių. Pavasarį savaitraščių sąraše buvusi tik 11-oje vietoje, dabar „Moters savaitė“ yra 4-oje rečiau leidžiamų leidinių sąrašo vietoje. Lyginant pavasario tyrimo duomenis su rudens, daugumos žurnalų skaitomumas liko stabilus arba padidėjo. Savo auditorijas šiek tiek sumažino „National Geographic“, „Savaitė. Namie ir sode“ ir „Panėlė“. Pavasarį pirmoje vietoje buvusi „Savaitė. Namie ir sode“ rudenį atsidūrė trečioje vietoje. Į lyderio poziciją vėl grįžo žurnalas „Moteris“, nedaug atsilieka antroje vietoje esanti „Laima“.

reciau leidziami leidiniai 2015 ruduo

Rudens spaudos tyrimo darbai buvo atliekami 2015 m. rugpjūčio 31 d. – lapkričio 15 d., buvo apklausti 1583 15-74 m. respondentai.

Paruošta pagal TNS LT duomenis