Ž. Bielskė: 2015 m. pavasario spaudos skaitomumas: Kur du pešasi…

Atrodo ką tik apžvelgėme 2014 m. rudens spaudos skaitomumą, tačiau jau laikas ir vėl tradiciškai apžvelgti, kokie leidiniai pavasarį labiausiai domino skaitytojus.

Pavasario spaudos tyrimo lauko darbai buvo atliekami 2015 m. vasario 2 d. – balandžio 19 d., buvo apklausti 1945 respondentai.

Kas naujo? Šiuo laikotarpiu, lyginant su rudeniu, leidinių sąraše neliko dienraščio „Vakaro žinios“ (rusų k.), savaitraščių – „Šeimos sveikata“, „Medicina ir dar kai kas visiems“, „Alio reklama“, „Balsas.lt savaitė“ ir „Ekonomika.lt“, mėnesinis žurnalas „BZN start“ tapo ketvirtiniu. Žurnalas „Sodo idėjos“ pakeitė pavadinimą į „Sodybos idėjos“, o „Aš ir psichologija“ dabar vadinasi „Moters psichologija“.

Lyginant su rudens periodu dienraščių TOP penketukas liko nepakitęs – jį sudaro  „Lietuvos rytas“, „Vakaro žinios“, „Kauno diena“, „Šiaulių kraštas“ ir „Sekundė“.  „Vakarų ekspresas“  iš 10-os vietos įkopė į 6-ą, pastumdamas žemyn „Lietuvos žinias“, „Klaipėdą“ ir „Verslo žinias“. Iš TOP dešimtuko iškrito „Kurjer Wilenski“, jo vietoje – „Laikinoji sostinė“.

Dienrasciai_2015_pavasaris

Savaitraščių lyderių trejetas liko nepakitęs nuo rudens – pirmoje vietoje „Savaitė“, antroje – „Žmonės“, trečioje – „TV Antena“. Rudenį  penktoje vietoje buvęs „Prie kavos“ aplenkė „Ji“ ir dabar yra ketvirtoje vietoje. TOP dešimtuką paliko „TV publika“, į jo vietą atsistojo „Šeimininkė“.

savaitrasciai_pavasaris_2015

Retesnių leidinių sąraše dėl pirmos vietos gana ilgai varžėsi „Moteris“ ir „Panelė“, tačiau pavasarį juos aplenkė ir pirmą vietą užėmė „Savaitė. Namie ir sode“, nustumdama „Moterį“ į antrą vietą, o „Panelę“ – į trečią. Iš TOP dešimtuko pasitraukė „Sodo spalvos“, „Sodo kraitė“ ir „Cosmopolitan“. Galima manyti, kad pavasarį žmonės nemažai laiko skyrė kryžiažodžiams, todėl net du tokio pobūdžio leidiniai atsirado TOP dešimtuke – „OHO“ ir „OHO Litas“. Dešimtukas taip pat pasipildė „National Geographic“.

reciau leidziami leidiniai_pavasaris_2015

Paruošta pagal TNS LT duomenis