P. Verpetinskas: Workplace. Facebook’as skirtas verslui

Socialinės medijos gigantas Facebook toliau nesnaudžia ir spalio mėnesį pristatė vieną didžiausių savo naujovių – Facebook Workplace. Beveik du metus trukęs testavimas, anksčiau žinomas kaip Facebook at Work, spalio 10 d., oficialiai išvydo dienos šviesą ir buvo pavadintas Facebook Workplace.

Kas tai? Pradėkime nuo to, kad pasaulyje itin sparčiai auga išmaniųjų telefonų bei mobilaus interneto naudojimas, todėl ši Facebook paslauga tampa prieinama praktiškai visur. Pats Workplace, iš esmės, labai panašus į tą patį Facebook, tačiau yra skirtas įmonėms bei gali tapti alternatyva pašto dėžutėm, intranetui ir panašiai. Čia taip pat egzistuoja naujienų srautas, grupės, multi-kompanijų grupės, darbinis pokalbių langas, gyvos video transliacijos, paieška ir administravimas. Skirtumas tik tas, kad visa Workplace aplinka yra skirta bendrauti su darbo kolegomis, kitais skyriais esančiais kitame mieste, kitoje šalyje ar žemyne. Tai tampa puikiu pasirinkimu žmonėms, kurie nori atskirti savo asmeninę Facebook paskyrą nuo darbinės bei tiems, kurie nemėgsta dirbti biure ir renkasi neutralesnę aplinką. Kodėl tai gerai? Tai gerokai supaprastina bendravimą tarp atskirų skyrių esančių skirtinguose regionuose. Taip pat, Workplace, gali padėti sumažinti kompanijoms kaštus, kuriuos skiria intraneto administravimui, tarptautiniams skambučiams, video konferencijoms ir pan. Workplace pagalba bendravimas su darbuotojais tampa žymiai lengvesnis, patogesnis bei paprastesnis.

Kaip jau minėta anksčiau, Workplace darbinė aplinka labai primena įprastinę Facebook aplinką. Čia irgi egzistuoja galimybė susikurti grupes, kurios gali būti formuojamos pagal lokaciją, departamentus. Grupės yra skirtos tam, kad būtų galima įtraukti kelias kompanijas su kuriomis dirbama prie bendro projekto, taip lengvai galima dalintis bendra informacija bei tuo pačiu išsaugoti privatumą.  Naujienų srautas skirtas tam, kad  darbuotojai galėtų kurti žinutes, kurios būtų matomos kitiems. Pavyzdžiui, kompanijos dizaineris gali pasidalinti savo darbu, kuris gali būti įvertintas kitų darbuotojų. Taip jis gauna grįžtamąjį ryšį, o kitų skyrių ar padalinių darbuotojai turi galimybę labiau įsitraukti į pačią kompanijos veiklą, teikti savo pasiūlymus ar pastabas.  Darbinis pokalbių langas arba kitais žodžiais tariant darbinis „Messenger“. Gyvos transliacijos tarp eilinių vartotojų sparčiai populiarėjanti funkcija, kurios panaudojimas puikiai pritaikomas ir čia. Kaip? Labai paprastai, sukuriama gyva transliacija ir prašau, turime vaizdo konferenciją, į kurią galima sukviesti reikalingus žmones ir prisijungti iš bet kurios darbo vietos. Patogu, efektyvu ir greita. Kaina.  Taigi, nieko nėra nemokamo. Facebook tą puikiai žino, todėl Workplace kainuoja. Šiuo metu Facebook savo naują paslauga leidžia 3 mėn. išbandyti nemokamai, tačiau vėliau tai kainuoja. Jei turite iki 1000 aktyvių darbuotojų Workplace, vienas jų kainuos 3$/mėn. Jei aktyvių darbuotojų skaičius siekia 1001-10 000 vieno jo kaina 2$/mėn, jei darbuotojų skaičius daugiau nei 10 000 – 1$/mėn. Tai brangu ar ne? Na, spręsti lieka Jums ar Jūsų įmonės direktoriui.

Apibendrinant galima teigti, kad šis Facebook žingsnis tikrai yra sveikintinas, bet panašu, kad šiuo metu ši paslauga daugiau aktuali didelėms kompanijoms, turinčioms darbuotojų įvairiose regionuose. Esu linkęs tikėti, kad Workplace sėkmės atveju bus pristatyta ir alternatyva mažesnėms įmonėms. Remiantis Facebook pateikta statistika, šiuo metu daugiausia žmonių besinaudojančiu šia nauja paslauga yra Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, JAV, Norvegijoje ir Indijoje.