TV ir interneto sinergija LKL krepšinio rungtynių stebėjimo metu

Vis daugiau TV turinio apraiškų pastebime interneto kanaluose. TV ir internetas nėra konkuruojančios medijos, o veikiau atvirkščiai – papildančios viena kitą, nes reikia prisitaikyti ir būti kuo prieinamesnėmis savo vartotojui.

Sporto rungtynių transliacijos – vienas geriausiai tai atspindinčių pavyzdžių. Per neseniai pasibaigusį Europos krepšinio čempionatą TV3 play pasekė rekordą: paskutinės lietuvių grupės varžybos Lietuva-Vokietija (2017.09.06) sulaukė 299.584 video peržiūrų internete. Tai yra visų laikų rekordas, aplenkęs 2015 m. Eurobasket finalo Lietuva – Ispanija video peržiūras, kurių buvo 235.155.

Kitas šiuo metu vykstantis ilgailaikis sporto projektas – LKL krepšinio rungtynių sezonas. Dalį šių rungtynių transliuoja BTV, o visas DELFI TV. Įdomu, kaip vartotojas renkasi žiūrėti šį turinį, todėl apžvelgiame rugsėjo mėn. rezultatus*.

asas

Kaip matyti iš diagramos:

  • TV vis dar yra pasirinkimas Nr. 1, esant galimybei stebėti rungtynes per televiziją;
  • TV žiūrimumo rekordai pastebimi, kai susitinka 2 iš TOP 4 krepšinio komandų. Rugsėjo mėn. tokios buvo Lietuvos Ryto-Lietkabelio rungtynės (jas stebėjo 83. tūkst. žiūrovų);
  • Internete šokteli žiūrimumas, kai tos pačios rungtynės nėra transliuojamos per TV. Ypatingo dėmesio sulaukė Dzūkijos-Žalgirio rungtynės (virš 57 tūkst. peržiūrų)

Mūsų laukia dar ilgas LKL sezonas. Bus įdomu stebėti, ar keisis žiūrovų įpročiai vis daugiau žmonių sužinant apie krepšinio transliacijas internetu, ar ir kaip keisis proporcija žiūrinčių transliacijas TV vs. internetu.

* Diagramoje DELFI TV yra nurodytas peržiūrų skaičius, o TV – vidutinis auditorijos dydis

 

Šaltiniai: Kantar TNS tv-metrų tyrimas, 2017 rugsėjis, Delfi