J. Jundė: 2017 vasaros-rudens radijo tyrimo apžvalga

Tęsiame naujausių radijo tyrimų apžvalgas. Šį kartą žemiau rasite pagrindines įžvalgas ir pastebėjimus iš trečiojo 2017 metų radijo tyrimo (vasara-ruduo). Taip pat primename, kad nuo šiol Kantar TNS radijo tyrimus pateikinės ir atnaujins 4 kartus į metus.

Populiariausios radijo stotys

Populiariausia radijo stotimi Lietuvoje (tarp 16-74 m. respondentų) išlieka „M-1“: jo kasdien klauso 16,92 % Lietuvos gyventojų. Antroje vietoje taip pat pozicijos nepakitusios ir yra tos pačios radijo grupės kanalas „Lietus“ (13,93 %). Tuo tarpu „Radiocentras“ po truputį atsiplėšinėja nuo „LRT Radijo“ ir užsitikrina tvirtą trečią poziciją.

Lyginant 2017 vasaros-rudens ir 2017 pavasario-vasaros rezultatus matome, kad visi TOP radijo kanalai, išskyrus ZIP FM (+9 %), prarado dalį dienos auditorijos. Didžiausios dienos auditorijos dalies netekę kanalai: M-1 Plius (-12 %) ir Power Hit radio (-12 %).

1_TOP stotys

Radijo klausytojo demografija

Trečiąjį 2017 m. ketvirtį pastebimas jauniausios auditorijos iki 19 metų mažėjimas. Tai gali būti susiję su sezoniškumu ir mažėjančiu įpročiu klausytis radijo namuose. Kitose amžiaus grupėse taip pat pastebimas auditorijos mažėjimas, nepakitusi liko tik 30-39 m. amžiaus grupė. Auditorijos pasiskirstymas pagal pajamas kito labai neženkliai arba šiek tiek mažėjo – tai susiję su bendru auditorijos mažėjimu šį metų periodą. Tipinis radijo klausytojas išlieka toks pats: vyras, 30-39 metų amžiaus ir gaunantis aukštesnes pajamas.

2_demografija

Radijo stočių pasiekimas per savaitės dienas

Žvelgiant į auditorijos pasiekimą savaitės dienų lygmenyje, 2017 vasarą-rudenį sumažėjo savaitgalių auditorijos pasiekimas, kuris prieš tai pusmetį stebino išaugusiu pasiekiamos auditorijos dydžiu. Vasarą-rudenį pastebimas mažėjimas taip pat gali būti susiję su sezoniškumu. Didžiausią pasiekiamumo rodiklį vasarą-rudenį galima buvo pasiekti pirmadieniais.

3_savaites dienos

Radijo stočių pasiekimas regionuose

Žvelgiant į auditorijos pasiekiamumą skirtinguose regionuose, lyderių pozicijos daugelyje rajonų ir miestų nepasikeitė. Daugumoje regionų lyderis išliko „M-1“. Keli pasikeitimai: Klaipėdoje „M-1“ aplenkė „Laluną“, kurios dienos pasiekimas sumeno net 4 % punktais. Tauragėje „Lietų“ aplenkė „LRT radijas“, o Marijampolėje „LRT radijas“ vėl susigrąžino TOP poziją, aplenkdamas „Lietų“.

4_pagal regionus

Šaltinis: Kantar TNS radijo auditorijos tyrimai – 2017 žiema-pavasaris, 2017 pavasaris-vasara, 2017 vasara-ruduo; tikslinė auditorija 16-74 m.