T. Kuklytė: 2017 m. pirmo pusmečio TV auditorijos analizė

Apžvalgoje pristatomi 2017 m. pirmo pusmečio TV auditorijos tyrimo rezultatai. Panagrinėkime, kokie pokyčiai TV įvyko per šį laikotarpį.

Pirmą pusmetį žiūrovai praleido daugiau laiko su TV

Nors dabartiniu metu, norint žiūrėti TV turinį, televizorius net nėra būtinas, tačiau laiko, praleisto prie TV ekranų, trukmė, lyginant su 2016 m. 1-6 mėn., pailgėjo: suaugęs TV žiūrovas (20-50 m. amžiaus) prie televizoriaus ekrano praleido 45 min. per dieną daugiau (laikas, praleistas prie TV ekranų ilgėjo visais mėnesiais, išskyrus birželį), o laiko trukmė, žiūrint komercinius TV kanalus, padidėjo dar labiau – 65 min.

1_laikas prie TV ekranu

Lyderiaujančių TV rinkoje TOP 5 kanalų seka išliko nepakitusi

Kaip ir praėjusių metų pirmą pusmetį, didžiausią auditorijos dalį pagal žiūrėtą laiką dalinasi TV3 ir LNK, nors TV3 auditorija yra 6 p% didesnė už LNK. Toliau TOP 5-tuke rikiuojasi LRT televizija, BTV, TV6. TV3 ir LNK kanalų auditorija, lyginant su ankstesnių metų 1-6 mėn., padidėjo +2 p%. LRT Televizijos ir BTV auditorijos dalis išliko tokia pati, TV6 sumažėjo -1 p%.

2_TV auditorijos dalis

Nagrinėjant penkių didžiausių TV kanalų auditorijos pokyčius savaičių bėgyje, matyti, kad LRT televizijos kanalo auditorija 19 savaitę išaugo beveik dvigubai. Šį padidėjimą, kaip ir ankstesniais metais, sąlygojo Eurovizijos dainų konkurso transliacija.

3 share of viewing per savaites

Dauguma kanalų pasiekė daugiau auditorijos nei pernai metais

Tie patys TOP 5 kanalai pirmavo ir pagal per mėnesį pasiektos auditorijos dalį[1]. Pirmoje vietoje esantis TV3 kanalas pasiekė 80 % auditorijos, nuo jo nežymiai atsiliko LNK su 78 % pasiekimu. Šių metų pirmą pusmetį didžioji dalis kanalų pasiekė daugiau auditorijos nei 2016 m. (LrTV labiausiai padidino pasiektos auditorijos dalį – +7 %), nors bendrai TV pasiekta auditorija sumažėjo -1 %. Tai iš esmės sąlygojo sumažėjusi TV1, Ren TV ir NTV Mir pasiekta auditorijos dalis (atitinkamai -6 %, -5 % ir -4 %).

4_ men. pasiekimas

Daugiausia žiūrovų prie TV ekranų sutraukė muzikiniai/pramoginiai projektai ir animaciniai filmai

Nagrinėjamu laikotarpiu aukščiausius reitingus surinko ir pirmoje vietoje atsidūrė Eurovizijos dainų konkurso antrasis pusfinalis. Deja, bet šių metų Lietuvos atstovai, grupė „Fusedmarc“, į finalą nepateko. Galbūt, tai buvo viena priežasčių, kodėl Eurovizijos finalas sulaukė mažiau Lietuvos žiūrovų dėmesio ir užėmė 16 vietą sąraše. Po Eurovizijos pusfinalio TOP 10-tuke rikiuojasi muzikos/talentų realybės šou ir animaciniai filmai visai šeimai. Į dešimtuką pateko ir lietuviškas serialas „Moterys meluoja geriau“. Visas populiariausias TV programas, išskyrus Euroviziją, transliavo TV3.

5_top10 laidu

Didžiausias reklamuotojas TV rinkoje yra Tele2

Pirmą pusmetį daugiausia į TV investavo Tele2 ir įsitvirtino TOP 10 reklamuotojų sąrašo viršūnėje. Kiti du telekomunikacijų atstovai, t.y. Telia Lietuva ir Bitė užima 7 ir 10 vietas sąraše. Bendrai telekomunikacijų sektorius, lyginant su pernai metais, išaugo +23 % (lyginant svertinius reitingus tikslinėje auditorijoje). Tačiau labiausiai išaugo prekybos sektorius – +56 %.

6_top10 reklamuotoju

Šaltinis: TNS LT TV metrų tyrimas 2017 m. 1-6 mėn. ir 2016 m. 1-6 mėn., tikslinė auditorija: 20-50 m. amžiaus TV žiūrovai.

[1] Šiuo atveju žiūrovai TV kanalą per mėnesį žiūrėjo bent 5 min.