R. Zigmantas: „Instagram“ platforma Lietuvoje įsibėgėja – ar Jūs jau ten?

Vis dažniau ir garsiau kalbama apie socialinį tinklalapį „Instagram“. Ir visai ne be reikalo.  Aiškiai matyti – Lietuvoje „Instagram“ vartotojų skaičius auga, tinklalapio vartotojų aktyvumas didėja. Žvilgtelėkime į skaičius. Vidutiniškai Lietuvoje „Instagram“ per savaitę sulaukia 104 tūkst. lankytojų ir tai yra apie 50 tūkst. daugiau nei vidutiniškai lankytojų sulaukdavome 2014 m. Akivaizdu, jog žmonės jau ne tik susikuria anketas, bet ir vis aktyviau įsitraukia į „Instagram“, t.y dalinasi turiniu, seka kitus, komentuoja. Turbūt kyla klausimas „ką aš ten galiu pasiekti, ką aš galiu ten nuveikti?“  Į šiuos klausimus pasistengsime atsakyti.

Kas slepiasi už „Instagram“ profilių?

Visų pirma, susipažinkime su Lietuvos auditorija, kurią galime rasti „Instagram“. Daugiausiai „Instagram“ lankosi moteriškos lyties atstovės – jų apsilankymai sudaro 70 proc.  Jei pažvelgsime į amžiaus kategoriją, daugiausiai apsilankymų (55 proc.) sugeneruoja 15 – 19 metų auditorija, iškart po jų seka 20 – 29 m. auditorija, kuri sudaro 32 proc. apsilankymų. Didžiausias apsilankymų augimas, lyginant su 2014 m., yra juntamas būtent šiose amžiaus kategorijose. Lyginant su 2014 m., abiejų auditorijų grupių vidutinis apsilankymų skaičius per savaitę padidėjo apie 20 tūkst. apsilankymų. Įdomu tai, jog 2014 m. net vidutiniškai 1000 apsilankymų per savaitę nesurinkdavusi 40 – 49 metų auditorija,  2015 m. vidutiniškai surenka 8 tūkst. apsilankymų. Taigi matome, kad auditorija sparčiai auga. Kodėl jos nepakalbinti?

Kaip bendrauti su vartotoju „Instagram“?

Visų akys nukreiptos į Jus. Ką galima papasakoti ir ką parodyti? „Instagram“ komunikacija pagrįsta vizualais, todėl į ją ir reikėtų fokusuotis.  Juk pasakojimas apie atostogas prie jūros nebūtų toks įdomus be fotografijų, tiesa?  Reikalinga estetika, gražus pateikimas, kokybiškas maketas. Be gražių vizualų, turi ir būti turinys, kuris būtų įdomus vartotojui ir suteiktų naudą prekės ženklui. Pateikiame kelis turinio rinkodaros sprendimus:

1. Supažindinkite savo vartotoją su prekės ženklu

Pristatykite savo prekės ženklą vartotojui. „Instagram“ puiki priemonė atskleisti prekės ženklo idėją ir filosofiją savo auditorijai, perteikti savo vertybes, įmonės kultūrą. Taip mes didinsime savo prekės ženklo atpažįstamumą, kursime asociacijas vartotojų galvose.

Pavyzdžiui, Vilniaus Gedimino technikos universiteto „Instagram“ paskyroje dominuoja mėlyna splava, kurią galima pastebėti įvairaus tipo pranešimuose.  Taip išlaikoma stilistika ir didėja atpažįstamumas.

vgtu_melyna

 

2. Formuokite vartojimo įpročius

Pasitelkdami vizualus, trumpus video, Jūs galite „pamokyti“ vartotoją, kaip reiktų naudoti jūsų produktą, su kuo jį vartoti, siūlyti receptus. Aiškus vizualas ar trumpas video, pasirinktos emocijos, konkretūs veiksmai – visa tai siunčia aiškią žinutę vartotojui. Pavyzdžiui ,„KFC“  komunikuoja, kad maistas išsinešimui taip pat puikiai tinka vartoti ir draugų kompanijoje.

kfc draugu kompanijoje

 

3. Stebėkite aplinką ir susiekite save su aktualijomis

Kasdieninės aktualijos, nemažiau svarbios prekės ženklo komunikacijoje.  Tai gali būti šventės, sporto renginiai, sezoninės naujienos ir t.t. Taip sukursite papildomo turinio sau, kuris bus įdomus Jūsų auditorijai ir susiesite prekės ženklą su tam tikromis naujienomis. Vartotojų galvose atsiras tam tikras emocinis ryšys, kurį sukėlė naujiena, ir bus kuriama asociacija su Jūsų prekės ženklu. Dažnu atveju, taip galite ir pozicionuoti savo prekės ženklą kaip socialiai atsakingą, pasisakantį už lygias teises ir t.t.  Pavyzdžiui, prekinių ženklų ir aktualijų sinergija: „Coca Cola“ džiaugiasi nauju priimtu įstatymu, tuo tarpu „McDonalds“ atkreipė dėmesį į vykusį futbolo čempionatą.

mcdonalds

cola

Taigi Lietuvoje atsiveria ir plečiasi dar viena erdvė prekės ženklų komunikacijoje. Šiemet „Instagram“ platforma stipriai augo, tikėtina, kad ateityje ji tik dar labiau plėsis. Platforma yra tinkamas būdas parodyti save, komunikuoti ir įtvirtinti prekės ženklo įvaizdį, kurti asociacijas, mokyti potencialų vartotoją ir formuoti jo įpročius. Visgi į „Instagram“ platformą reikėtų žvelgti ir su atsargumu, įvertinti savo prekės ženklo tikslinę auditoriją, nes didžioji dalis vartotojų kol kas labai jauni. Taip pat reikėtų planuoti savo komunikaciją į priekį, pasirinkti kryptį bei stilistiką ir kryptingai parinktą strategiją vykdyti, išlaikyti tęstinumą, periodiškumą. Tokiu būdu „Instagram“ bus puikia papildomos komunikacijos forma.

 

Duomenys iš TNS LT