R. Rimkūnaitė: Ar Rio olimpiados transliacijos turėjo įtakos ne tik TV, bet ir VOD platformų TOP sąrašui?

Visai neseniai kolegė Magda nagrinėjo, kaip Rio olimpiados transliacijos pakeitė televizijos kanalų žiūrimumą ir atskleidė, jog Lietuvos ryto televizija pagal žiūrimumą buvo šoktelėjusi iš 5-osios TOP vietos į 3-iąją. Kadangi olimpiadą ir jos naujienas buvo galima stebėti ir interneto video platformose, kyla klausimas, galbūt ir čia statistikoje pamatysime akivaizdžių permainų?

Visų pirma svarbu paminėti, kad taip pat kaip ir televizijoje, skirtingos interneto video platformos turėjo teises į skirtingas transliacijas. Per Lnkgo galėjome stebėti olimpiados uždarymo ir atidarymo ceremonijas, per Tv3play – vyrų krepšinio varžybas, per Lrytas TV – visas sporto šakas, išskyrus vyrų krepšinį, per Delfi TV – bendras olimpiados naujienas.

Remiantis Gemius Audience statistikos duomenis, interneto video platformų TOP sąrašas rugpjūčio mėnesį nepakito. Pagal unikalių vartotojų skaičių susumavus visus įrenginius (kompiuteriai, mobilieji telefonai ir planšetės) pirmoje vietoje išliko Defi TV (432 tūkst. unikalių vartotojų). Tiesa, Delfi TV žiūrimumas, lyginant su liepa, nukrito 15 %, tačiau lyderio pozicija nebuvo užleista. Antroje TOP vietoje – per mažiau nei 10 tūkst. nuo lyderio atsilikęs Lrytas TV (424 tūkst.), trečioje – Tv3play (362 tūkst.) ir ketvirtoje vietoje su dideliu atsilikimu nuo trečiosios vietos – Lnkgo (192 tūkst.). Žiūrint į bendrą pusmečio žiūrimumo statistiką matyti, kad olimpiados transliacijos unikalių vartotojų skaičių žymiai padidino tik Tv3play video platformoje. Čia auditorija per mėnesį, lyginant su liepa, padidėjo 47 % (nuo 245 tūkst. iki 362 tūkst.). Tuo tarpu Delfi TV ir Lnkgo unikalių vartotojų skaičius netgi mažėjo, o Lrytas TV augimas labai menkas – 2 %.

grafikas_1

Norint įvertinti Rio olimpiados transliacijų naudą kiekvienai platformai, pravartu palyginti ir konkrečių olimpiados video rubrikų žiūrimumo skaičius. Kaip minėta, Lnkgo galėjome stebėti olimpiados atidarymo ir uždarymo ceremonijas, tačiau Gemius statistikoje šios transliacijos nėra išskirtos, tad į palyginimą Lnkgo platforma neįtraukta.

Olimpiados rubrikų statistikoje labiausiai stebina tai, kad Delfi TV neturėjo išskirtinių teisių į tam tikrų sporto šakų transliacijas, tačiau aktyviai dalijosi trumpais video reportažais su įvairiomis naujienomis, interviu, apžvalgomis, ir pagal unikalių vartotojų skaičių šie video lenkia tiek Lrytas TV, tiek Tv3play. Viso Delfi TV rubrika „Olimpiada“ pritraukė 181 tūkst. unikalių vartotojų. Tuo tarpu Tv3play krepšinio transliacijos surinko 172 tūkst. unikalių vartotojų, o Lrytas TV – 180 tūkst. (pagal pagrindinės Lrytas TV olimpiados rubrikos „Sportas“ statistiką).

Tuo tarpu pagal video peržiūrų skaičių (rodiklis „total views“) lyderiauja Lrytas TV. Susumavus visų Lrytas TV olimpiados video rubrikų peržiūrų statistiką („RIO 2016“, „Sportas“, „Sports“), matome daugiau nei 728 tūkst. peržiūrų. Nestipriai atsiliko ir Tv3play – 632 tūkst. peržiūrų. Tuo tarpu Delfi TV, nors ir turėjo didžiausią kiekį unikalių vartotojų, tokiu dideliu peržiūrų skaičiumi pasigirti negali. Viso Delfi TV olimpiados naujienos buvo peržiūrėtos 349 tūkst. kartų, t.y. 52 % mažiau nei peržiūrų lyderis Lietuvos rytas.

grafikas_2

Taigi nors Rio olimpiados transliacijos lietuviškų VOD platformų TOP sąrašo nepakeitė, įdomių statistikos pokyčių tikrai įnešė. Rugpjūčio mėnesį, dėka krepšinio transliacijų, unikalių vartotojų skaičių žymiai padidino Tv3play ir stipriai atsiplėšė nuo ketvirtoje vietoje esančio Lnkgo. Tuo tarpu visą pusmetį antroje vietoje esanti Lrytas TV platforma vos per žingsnį atsiliko nuo lyderio Delfi TV. Vertinant ne visos platformos, o olimpiados rubrikų žiūrimumus, matome, kad daugiausiai unikalių žiūrovų pritraukė Delfi TV, tačiau Lrytas TV turėjo didžiausią peržiūrų skaičių. Tad olimpiados transliacijos vienokiu ar kitokiu kampu naudos atnešė visoms platformoms, išskyrus Lnkgo, kur matome nedidelį auditorijos mažėjimą. Tačiau įdomiausia bus stebėti tai, kaip ilguoju periodu olimpiados žiūrimumas atsispindės VOD platformose, ar nauji vartotojai bus išlaikyti, ir kaip vartotojų kreivė kis toliau.