P. Verpetinskas: Kaip išnaudoti Facebook komunikacijoje video formatą: „Lidl“ atvejis.

Socialiniai tinklai pasižymi itin dideliu dinamiškumu. Tas ypač pabrėžtina kalbant apie didžiausią socialinį tinklą pasaulyje – Facebook. Nuolat pristatomos naujovės, atnaujinimai ne tik reklamos srityje, bet ir verslui skirtų prekės ženklų oficialiuose Facebook puslapiuose/profiliuose. Labai smagu pasidžiaugti ir pasidalinti tuo, jog Media House kartu su Lidl išbandė kelias Facebook naujoves.

Pirmoji naujiena, kurią išbandėme – Collections reklamos tipas. Tai Facebook visiškai neseniai pristatytas reklamos formatas, kuris skirtas tik mobiliajai platformai. Skaičiuojama, kad didžioji dalis vartotojų Facebook pasiekia būtent per mobiliuosius įrenginius: telefonus, planšetes, todėl šis socialinis tinklas vis daugiau dėmesio skiria orientacijai į mobiliąją platformą. Iš esmės, Collections reklamos formatas gerokai supaprastina vartotojo kelią norint įsigyti ar sužinoti daugiau informacijos apie patį produktą. Šio reklamos tipo veikimas labai paprastas: apjungiama video reklama su galimybe pažymėti joje vaizduojamus produktus. Viso to pasekoje, vartotojas vos keliais paspaudimais gali pasiekti, reklaminiame video matytus produktus, juos įsigyti, ar sužinoti daugiau informacijos apie juos. Nors šis reklamos tipas geriausiai veikia su prekės ženklais, kurie turi elektronines parduotuves, tačiau ir Lidl atveju, turint didelį asortimentą, galima jį puikiai išnaudoti, leidžiant vartotojui lengvai pasiekti informaciją apie produktą (-us).

Antroji naujiena – nauja prekės ženklo Facebook puslapio viršelio (Cover) funkcija – galimybė uždėti ne statinę fotografiją, bet video formatą. Ši naujovė leidžia puslapiui tapti dinamiškesniu, įvairesniu, taip atkreipiant vartotojo dėmesį. Taip pat, ši naujovė gali tapti ir puikiu informacijos sklaidos šaltiniu, kai video viršelio (cover) pagalba informuojama papildomai, nes video trukmė gali siekti nuo 20 iki 90 sek.

O kaip tai atrodo gyvai, galite peržiūrėti čia: https://www.facebook.com/lidllietuva/