P. Verpetinskas: Facebook „Live“ – naujos galimybės Jūsų verslo žinomumui didinti

Augantis video turinio populiarumas, Youtube pristatytos gyvų transliacijų galimybės neliko nepastebėtos ir didžiausio socialinio tinklo pasaulyje – Facebook. Nors Facebook savo gyvų transliacijų galimybes pristatė dar 2015 metais, tačiau jos prieinamos buvo tik siauram vartotojų ratui. Daugiausia tai būdavo įvairios pasaulinio lygio įžymybės ar VIP klientai. Tačiau, viskas pasikeitė šiemet, kai Facebook pagaliau leido ir eiliniams vartotojams kurti gyvas transliacijas.

Kaip tai veikia? Sukurti tiesioginę transliaciją yra ganėtinai paprasta. Jums tereikia spustelėti „Live“ transliacijos ikoną, keliais sakiniais aprašyti pačią transliaciją ir pirmyn. Verta pažymėti, kad pats video aprašas yra pakankamai svarbus. Jo ilgo nereikia, tačiau pasistenkite keliais sakiniais pasakyti esmę. Sukūrus gyvą transliaciją, ji automatiškai patenka į naujienų srautą, o Jūsų draugams yra išsiunčiamas pranešimas apie tai. Prisijungę prie jos jie gali stebėti, komentuoti, dalintis ar kitaip įsitraukti. Pasibaigus pačiai transliacijai, ji automatiškai yra išsaugoma, o vėliau galima peržiūrėti kaip įprastą video. Be to, Facebook pateikia statistiką, kiek Jūsų video yra žiūrimas tiesiogiai, o transliacijai pasibaigus, kiek buvo iš viso peržiūrų, kiek unikalių vartotojų peržiūrėjo video ar koks buvo video peržiūros vidurkis.

facebook-live
Foto: http://newsroom.fb.com

Eiliniai vartotojai vis dažniau kuria, rodo, dalinasi savo gyvomis vaizdo transliacijomis su draugais. Tačiau ar jos gali būti naudingos verslo sričiai? Taip, gali. Ypač mažesnėms ar vidutinėms įmonėms, kurios negali skirti didelių biudžetų reklamai. Pirmiausia, svarbu pažymėti, kad tokio tipo medijos populiarumas labai sparčiai auga. Prognozuojama, kad per ateinančius kelerius metus, video turinio mes matysime žymiai daugiau nei kito tipo. Taip pat, žmonės yra linkę įsitraukti į gyvas transliacijas rašydami komentarus, spausdami „patinka“ ar kitaip sureaguodami. Ką tai reiškia? Kiekviena reakcija į video yra matoma ne tik Jūsų ar žmonių stebinčių gyvą transliaciją, bet tų žmonių, kurie yra draugai su kažkokį veiksmą atlikusiu vartotoju. Visa tai lemia, kad Jums atsiveria žymiai platesnė auditorija nei tai gali pasirodyti pradžioje. Taoi sukuria progą sąlyginai pigiai auginti savo įmonėms žinomumą ir pritraukti naujų gerbėjų. Jei sugebėsite įtraukti vartotoją, labai tikėtina, kad dalis ir jų draugų įsitrauks. Vadinasi, tiesioginės vaizdo transliacijos gali tapti pigia bei efektyvia priemone didinti savo prekės ženklo ar įmonės žinomumą.

Keli patarimai kokybiškai video transliacijai:

  1. Pasiruoškite iš anksto. Patikrinkite savo interneto ryšį, kad netikėtai nenutruktų tiesioginė transliacija. Labai svarbu, kad kuriamas ir transliuojamas turinys būtų originalus ir įtraukiantis. Pagalvokite, kas įdomu ir aktualu Jūsų auditorijai, bet nepamirškite, jog atstovaujate tam tikrą prekės ženklą. Jei nesate improvizacijos guru, geriau visą turinį apmąstykite, pasiruoškite, kad nekiltų didelių netikėtumų. Taip pat, iš anksto galite informuoti fanus, kad planuojate kurti tiesioginę transliaciją.
  2. Labai svarbu sukurti patrauklų gyvos transliacijos pavadinimą. Atsiminkite, kad pavadinimas bus pirmasis dalykas, kurį pamatys žmogus gavęs pranešimą apie Jūsų gyvą transliaciją. Didžiąja dalimi pasirinkimo ar žiūrėti, ar nežiūrėti ją, būtent ir lems pavadinimas.
  3. Kokybė. Pasistenkite, kad Jūsų gerbėjus pasiektų tik aukščiausios kokybės transliacija. Prastai girdysi? Naudokite mikrofoną. Prastas vaizdas? Galbūt reiktų pagalvoti apie geresnį mobilųjį įrenginį su aukštesnės kokybės kamera ar kameromis.
  4. Bendraukite su gerbėjais. Taip parodysite, kad jie yra matomi ir kad jų nuomonė taip pat svarbi. Atsakinėkite į jų užduodamus klausimus, reaguokite į jų veiksmus. Stenkitės juos įtraukti kaip įmanoma labiau. Skatinkite juos dalintis video, komentuoti ir kt. Nepamirškite, kad tai atvers didesnes galimybes pasiekti žmones, kurie vis dar negirdėjo apie Jūsų įmonę ar prekinį ženklą.
  5. Sekite rezultatus. Stebėkite, kokio turinio video susilaukia daugiau peržiūrų, įsitraukimų ar kitos reakcijos. Išsibandykite įvairaus ilgio vaizdo transliacijas. Labai svarbu suprasti, kas lemia vartotojų įsitraukimą. Pasistenkite analizuoti savo daromas klaidas ir jas ištaisyti iki kitos transliacijos. Nebūtinai viskas turi pavykti iš pirmo karto, tačiau sugebėjus įvertinti trukumus ir klaidas, galite sukurti puikaus turinio video.
  6. Kai baigiasi transliacija nepalikite vartotojo tiesiog paprastai. Jei jau jis stebėjo Jūsų tiesioginę transliaciją, reiškias yra susidomėjąs siūlomu produktu ar paslauga. Pasiūlykite jam apsilankyti Jūsų internetinėje svetainėje, kad sužinotų daugiau informacijos. Galite jam pasiūlyti ir parašyti Jums asmeninę žinutę. Svarbiausia yra nepaleisti vartotojo nesulaukus iš jo atsako (feedback).
  7. Koreguokite video. Kaip buvo minėta anksčiau, Jūsų gyva vaizdo transliacija jai pasibaigus lieka ant Jūsų sienos kaip video. Facebook suteikia galimybę šį video pakoreguoti. Pasirinkite pirminį vaizdą (Thumbnail), video kategoriją, veiksmo mygtuką (call to action), parašykite internetinę nuorodą į Jūsų svetainę.

Pabaigai galima pasakyti, kad Facebook suteikia didžiulę galimybę pigiai ir efektyviai pritraukti naujų gerbėjų, sekėjų ar vartotojų. Kadangi video turinio populiarumas auga labai sparčiai, todėl Facebook „Live“ sulaukia labai didelio organinio pasiekiamumo. Visa tai tik pradžia, todėl labai svarbu sugebėti pasinaudoti šia proga. Nepamirškite, kad sukūrus kokybišką gyvą video transliaciją, galima ją visą, ar dalį jos, panaudoti  reklamai. Video reklamos efektyvumas Facebook yra labai aukštas.