A.Olšauskas: Mėnuo su Revolut arba 7 rinkodaros pamokos

Nusprendžiau pereiti Revolut vartotojo kelią ir aprašyti sėkmės pamokas.

Įsigyti (gauti nemokamai) paskatino draugų rekomendacijos Facebook. Pirmoji rinkodaros pamoka  – „Paskaičiuok, kiek kainuotų tapti nemokamu ir pakliūti į piniginę. Žmonės nebijo rizikuoti nemokamais dalykais.

Pradžia viršija lūkesčius
Registracija paprasta  – atsisiunti programėlę ir pildai tik esminius duomenis. Iš čia antroji rinkodaros pamoka – „Neprašyk perteklinių  registracijos duomenų – jų bus galima paklausti vėliau“.

revolut_mastercard_card_003-402x402
Atsisiunti programėlę -> suvedi telefono numerį -> turi Revolut.
Jei nori kortelės – > nurodai, kur siųsti.
Programėlę atidarome piršto antspaudu arba / ir PIN kodu.
Pavedimas draugui.

Vietoj 7 žadėtų dienų fizinėje pašto dėžutėje atsirado per 4. Pasirodo, laiškas iš Britanijos atkeliauja greičiau nei iš anapus gatvės. Atidarius voką – netikėta ir prabangi pakuotė nemokamai kortelei. Trečioji pamoka – „Stebink įprastuose dalykuose, ypač jei tai susiję su pirmąja fizine paslaugos patirtimi“.

Testavimas su kliurka
Visi bankomatai sutiko duoti pinigų nemokamai. Tiesa, pirmas bankomatas nurodė, kad kortelė „neatpažįstama arba jos galiojimas baigėsi“ ir reikėjo „sumaitinti“ pakartotinai. Visi restoranai ir kavinės priėmė kortelę.
Po visų įvykusių operacijų į telefoną automatiškai atsiunčiamas pranešimas (angl. „app notification“). Tai kiek netikėtas potyris, kai atsiskaitai kortele ir telefonas suvirpa tą pačią sekundę. Tiksli nurodyta suma ir vieta kelia pasitikėjimą. Ketvirtoji pamoka – „Palaikyk atgalinį ryšį ir stiprink pasitikėjimą, kai pasinaudoja tavo paslauga“.

Ar įmanoma naudotis nemokamai?
Ne, ir tai supratau tik mėnesio pabaigoje. Taip, kortelė nemokama kaip ir jos atsisiuntimas. Taip, nekainuoja gauti pinigų iš Revolut turėtojo. Nekainuoja ir išsiimti iš bankomato (650 EUR / mėn.) ar apmokėti už salotas. Problema – kai norite patys sau įnešti pinigų:

 • Įnešimas per e-banką vyksta 1-4 d. ir kainuoja 0.41 EUR. Naudota Swedbank EUR sąskaita.
 • Iš kreditinės vyksta iš karto, bet kainuoja 1 EUR. Naudota Swedbank EUR sąskaita.
 • Sakysite, pervesti iš kito banko debetinės kortelės nekainuoja. Tiesa, bet reikia tą debetinę kortelę turėti ir mokėti jos mėnesinį mokestį (~0.58 EUR).

Penktoji pamoka –  „Būdamas nemokamu – palik nors menkiausią galimybę tokiu išlikti iki pat pabaigos“. Revolut nemokamas, bet negalėtų veikti be tavo kito banko. Ar meluoja – spręskite jūs.

Rinkodarai 0 EUR?
Ne, nes rinkodara nėra tik investicijos į banerius (jų, tiesa, nėra kaip ir Adwords reklamos). Šeštoji  pamoka – „Reklama yra tik 4-as rinkodaros P‘i pagal svarbą (product, price, place, promotion)“.  Rinkodaros investicijas Revolut suvokia plačiau – tai ir nuolatinis programėlės atnaujinimas, kalbėjimas konferencijose, pristatymo video ir galiausiai vadovo atsakinėjimas į klientų laiškus ar kava spaudos konferencijos metu Vilniuje.

aldas

Ar jau įmanoma išgyventi tik su Revolut?
Ne, bet Revolut užims svarbią vietą tarp jūsų 2-jų ar 3-jų kortelių. Kodėl? Jūs nevažiuosite į užsienį tik su Revolut, nes nebūsite tikri ar visur jus aptarnaus. O tikrai neaptarnaus ten kur reikės kreditinės kortelės, pavyzdžiui, nuomojantis automobilį. Tad kreditinės kortelės su visais papildomais draudimais neišmesite iš piniginės. Neišmesite ir debetinės, jei skaičiuosite, kiek kainuoja pavedimai į Revolut arba „reikės atsarginės gryniems“. Galiausiai būsite prisirišę prie e-banko, nes šiandien už šildymą mokėsite ten.

Palyginimas su Swedbank programėle
Patikrinau, kiek reikia paspaudimų norint pervesti pinigus su Revolut ir kiek su Swedbank programėle. Kaip parašytų bet kuris lietuviškas portalas – „rezultatas nustebino“.

swedbank

Su Revolut suskaičiavau 7 paspaudimus (įjungimas, touch ID, send, adresatas, suma, paskirtis, done). Revolut mano telefone atrado ~ 150 adresatų, kuriems nemokamai 7 paspaudimais galėjau išsiųsti pinigų. Neradau apribojimų pavedimo dydžiui (121 EUR pavedimas nukeliavo per sekundę).

Su Swedbank  6 paspaudimai, kai iki 30 EUR (įjungimas, suma, siųsti, ieškoti, ok, patvirtinti). Tiesa, tai suveikė tik pervedant draugui, kuris yra tarp 20 paskutinių gavėjų arba tarp mokėjimo ruošinių. Pavedimo kaina 0.07 EUR -0.41 EUR (šiuo metu 0 EUR akcija). O taip pat  9 paspaudimai, kai naujam žmogui (įjungimas, naudotojo ID, slaptažodis, kodų slaptažodis, gavėjo vardas, gavėjo sąskaitos numeris(?), suma, mokėjimo paskirtis, patvirtinti mokėjimą). Spėju, kainodara 0 EUR -0.41 EUR. Svarbu pažymėti, kad Swedbank programėlė leidžia 7 paspaudimais suformuoti mokėjimo nuorodą draugui (sms ar nuoroda mokėjimui). Tiesa, jis turi būti Swedbank sąskaitos turėtojas, o gavus nuorodą reikia prisijungti prie banko.

Revolut rado ir eliminavo vieną pagrindinių lengvo pavedimo kliuvinių  – 18 skaitmenų pinigų gavėjo sąskaitos numerį.

Sprendimas
Turėti piniginėje. Toliau pagelbės mažiems pavedimams, neplanuotiems pinigų išsiėmimams „nedraugiškuose“ bankomatuose ar kelionėse. 7 pamoka – „Kartais nereikia būti pagrindiniam, kad turėtum savo rinką“.

P.S.

 • Programėlė kurį laiką nežinojo ar jau gavau fizinę kortelę. Neradau ir vietos kaip ją galėčiau informuoti. .
 • Revolut startuolis valgo fondų pinigus ir augina bazę.
 • Bekontakčio mokėjimo ženkliukas skatina išbandyti, bet bent Vilniuje neradau tam pritaikyto terminalo.
 • Teko girdėti, kad vietos priimančios tik kreditines korteles nepriima Revolut, nes ji yra debetinė (kas yra, tikriausiai, savaime suprantama). Kažkas susidūrė su sunkumais mokėdamas už automobilio parkavimą (negaliu nei patvirtinti, nei paneigti).
 • Tik nusprendęs papildyti kortelę per e-banką sužinojau, kad kortelės sąskaita priklauso Barclay bankui. Pasirodė, kad tai šiek tiek slepiama.
 • Dalis žmonių teigia, kad yra niuansai susiejant su PayPal (dėl adresų sutapimo) – pats nebandžiau.
 • Egzistuoja papildoma Revolut turėtojo identifikacija, jei per metus „įkraunate“ daugiau kaip 1000 EUR. Laukia nereali 1 minutės patirtis 3 žingsnių identifikacijos procese. Vien ko vertas veido atpažinimas telefonu ir susiejimas su ID.
 • Ne viskas tobula – iš 10 pervedimų sau iš debetinės vieną kartą užstrigo ir turėjau tai kartoti 3 kartus eidamas per interneto banką.
 • Apple Pay neišbandžiau.
 • Pirminiame etape Revolut pasirinktas organiškas augimas per rekomendacijas leidžia kokybiškai aptarnauti. Tiesa, jau teko girdėti, kad per 7 dienas žadamos atsiųsti kortelės, per tiek dienų ir atvyksta, o ne greičiau.
 • Teko girdėti nusiskundimų, kad Revolut klientų aptarnavimas neviršija lūkesčių 🙂

Jei turite pastebėjimų – arturas@media-house.com