A.Olšauskas: Ko galima pasimokyti iš NETFLIX?

Per savaitę apie NETFLIX atėjimą sužinojo visos pagrindinės rinkodaros galvos ir užkietėję serialų siurbikai. Išskyrėme 4 šio sujudimo naudas.


Tikriausiai pirmą kartą apie NETFLIX išgirdote kartu su savo legendos flagmanu HOUSE OF CARDS. Viena ko vertas faktas, kad Kevin Spacey buvo atrinktas įvertinus NETFLIX žiūrėtojų įpročius. Apskritai NETFLIX laikosi įdomaus modelio, kai nėra nemokamos paslaugos versijos su reklama. Tokio varianto atstovai net nesvarsto.

1.Už turinį reikia mokėti

„Mokėčiau, jei būtų galimybė oficialiai“,- teigdavo linkomanijų piratai. Dabar belieka įsitikinti, kiek jų nemelavo sau ir kitiems. Gal jau ir Eurolygos rungtynės per mokamą VIASAT skamba logiškai?

2.Registracijos forma gali būti paprasta

Keli žingsniai ir jokios perteklinės informacijos. Pirmas mėnuo nemokamai. NETFLIX žino, kad bijote pateikti kortelės duomenis ( „dar ką nuskaičiuos“), tad kitame žingsnyje mašina nuramina, kad bandomojo mėnesio pabaigoje parašys laišką. Viskas paprasta.

3.Visų pirma – produktas turi atsirasti lentynoje

NETFLIX svarstė žengti į atskiras šalis palaipsniui, bet galiausiai įžengė vienu metu į 130 ir nusprendė daryti rinkodarą pagal rezultatus. Tai eliminuoja svaičiojimus: „Kas būtų, jei būtų? Ar būsime sėkmingesni Lietuvoje ar Latvijoje?“. Belieka atsisėsti ir dirbti su CRM baze ir įžvalgomis. Pagal faktą.

Dėkinga situacija, kai nereikia investuoti į namų ūkius vedžiojamus kabelius ir priedėlius. NETFIX mėgaujasi žiniasklaidos dėmesiu ir provokuodami vykdo aktyvacijas. Pavyzdžiui, neva nutekindami kodus platesnio turinio peržiūrai. Jie žino, kas patinka „gykams“.

4.Gims nauji įpročiai ir verslo modeliai

SPOTIFY pabruzdėjo ir rado prieglobstį OMNITEL paslaugų paketuose. Gali panašus likimas laukti ir NETFLIX, nes paslauga vargiai gyvens atskirą gyvenimą. Tiesiog mažai žmonių, kurie mėgtų tik NETFLIX pasiekiamą turinį. Mažai ir tų, kurie galėtų stebėti tik angliškai.

Pabaigai „Viasat“ Baltijos šalių rinkodaros vadovo Mindaugo Gumausko komentaras:

“Triukšmo dėl NETFLIX daug, tačiau šis produktas nėra adaptuotas Lietuvos rinkai. Kol nėra lietuvių kalbos pasirinkimo galimybės, lokalaus turinio, tai – nišinis projektas. Be to, didelė kliūtis yra ir labai aukštas piratavimo lygis mūsų rinkoje”.

Sekam toliau.