Naujausio radijo tyrimo apžvalga: kaip keitėsi auditorijos pasiekiamumas?

2017 metų vasarą pasitikome su atnaujinta radijo tyrimų metodologija ir apžvelgėme kas labiausiai pasikeitė (spausti čia). Nuo šiol Kantar TNS radijo tyrimus pateikinės ir atnaujins 4 kartus į metus. Kadangi jau turime naujausius 2017 pavasario-vasaros radijo duomenis, dalinamės įžvalgomis ir pastebėjimas, kas naujo ir kokie pokyčiai įvyko.

Populiariausios radijo stotys
Populiariausia radijo stotimi Lietuvoje (tarp 16-74 m. respondentų) išlieka „M-1“: jo kasdien klauso 18,34 % lietuvių. Antroje vietoje sumažėjęs 3 % palyginus su 2017 žiemos-pavasario – „Lietus“ (14,4 %). Tuo tarpu „Radiocentras“ ir toliau augina auditoriją ir su „LRT Radijas“ dalinasi 3-4 vieta.
Lyginant 2017 pavasario-vasaros ir 2017 žiemos-pavasario rezultatus matome, kad visi TOP radijo kanalai prarado dalį dienos auditorijos išskyrus Tango reklamos kanalus: Radiocentras, ZIP FM ir Rusradio. Didžiausios dienos auditorijos dalies netekę kanalai: Žinių radijas (-26 %) ir European Hit radio (-22 %).
1_TOP stotys_new1

Radijo klausytojo demografija
Naujasis radijo tyrimas ir toliau tvirtina faktą, kad radijo klausosi daugiau jaunesnių vartotojų nei galvota iki šiol. 16-39 amžiaus grupėse dienos pasiekiamumas paaugo, tuo tarpu 40-74 metų – mažėjo. Taip pat naujasis tyrimas rodo, kad radijo klausytojai yra mokesni, nei buvo galvota anksčiau. Lyginant pagal pajamas daugiausia augo auditorija gaunanti 601 eur ir daugiau (nuo 74 % iki 77 %).
Apibendrinus visus duomenis galima teigti, kad tipinis radijo klausytojas yra vyras, 30-49 metų amžiaus ir gaunantis aukštesnes pajamas. Būtent ši auditorija yra sunkiau pasiekiama televizijoje ir internete.
2_demografija_new

Radijo stočių pasiekimas per savaitės dienas
Kalbant apie dienas, kuriomis galima pasiekti didžiausią auditoriją 2017 pavasario-vasaros tyrime kardinalių pokyčių nesimato. Darbo dienomis pasiekiamumas išlieka galima sakyti vienodas ir svyruoja nuo 70 % iki 73 %. Tuo tarpu šeštadienio pasiekiamumas tikėtina dėl sezoniškumo šiek tiek sumažėjęs (nuo 70 % iki 66 %), o sekmadienis 1 % išaugęs (nuo 62 % iki 63 %). Todėl rekomendacija radijo komunikacijoje išnaudoti savaitgalius, kuomet audotorijos dalis didelė, o kainos kai kuriuose kanaluose išlieka ženkliai mažesnės.
3_savaites dienos_new

Radijo stočių pasiekimas regionuose
Žvelgiant į auditorijos pasiekiamumą skirtinguose regionuose, lyderių pozicijos daugelyje rajonų ir miestų nepasikeitė. Įvyko tik pora pokyčių: Telšiuose „Lietus“ lyderio poziciją užleido „M-1“, o Marijampolėje „Lietus“ keliais procentiniais punktais aplenkė „LRT radiją“.
„Laluna“ išliko stipriausia regionine stotimi Lietuvoje: jos kasdien klauso beveik kas penktas klaipėdietis. Ir kaip minėjo kolegė Magda, belieka laukti metų pabaigos, kuomet turėsime išsamesnį vaizdą apie regionines radijo stotis, kuomet radijo tyrimas bus papildytas naujais kanalais.

4_regionu zemelapis_new

Šaltinis: Kantar TNS radijo auditorijos tyrimai – 2017 žiema-pavasaris, 2017 pavasaris-vasara; tikslinė auditorija 16-74 m.