M. Anužytė: Liepą futbolo čempionatas baigėsi, kur patraukė TV žiūrovai?

TV kanalų žiūrimumo pokyčiai liepą
Pasibaigus futbolo čempionatui galime panagrinėti kaip šis sporto renginys pakeitė žiūrovų įpročius: ar jie jam pasibaigus liko su tuo pačiu kanalu, ar visgi grįžo prie sau įprastų.

Taigi, ar sportas padeda kanalui augti ilgalaikėje perspektyvoje?
Šiuo atveju ne. Vos tik futbolo čempionatas baigėsi, naujieji LRT žiūrovai nuo šio kanalo nusisuko: didžioji dalis grįžo pas populiariausiuosius TV3 ir LNK, dalis iškeliavo žiūrėti užsienio/kabelinės TV. Galime kelti hipotezę, kad tai sporto kanalai (pvz. Viasat Sport Baltic), tačiau detalesnių duomenų TV monitoringe nematome, tad šią hipotezę galėtų patvirtinti arba paneigti tik TNS. Tačiau trumpalaikėje perspektyvoje augimas dėl sporto buvo didžiulis ir turėjo „halo“ efektą – ne tik LRT, bet ir kitų kanalų pasiekimas birželį kilo, tačiau liepą viskas grįžo į savas vėžes. Kaip išimtį galima paminėti tik BTV kanalą, kurio dalis liepos mėnesį buvo rekordinė lyginant su kitais šių metų mėnesiais.

160812-Blogas01

Laikas praleidžiamas su TV liepą
Apskritai, liepa išsiskyrė tuo, kad futbolui pasibaigus laikas praleidžiamas prie TV augo būtent kabelinių kanalų dėka. Lyginant su pernai metų liepa augimas įspūdingas – prie televizoriaus ekranų praleidome 22 minutėmis ilgiau, tuo tarpu komerciniuose kanaluose (kuriuose galime planuoti ir pirkti reklamą) praleidžiamas laikas sumažėjo 15 minučių ir siekia ~1,5 val per dieną vienam 20-50 metų žiūrovui.

160812-Blogas02Komerciniai TV kanalai: MTG (TV3, TV6, TV8), Lietuvos ryto TV, MGB (LNK, TV1, BTV, Info TV) ir BMA grupės kanalai (PBK, NTV Mir, REN TV)

Žiūrimiausios laidos liepą
Sąrašo pirmoje vietoje – futbolo čempionato finalas, kurį per televiziją stebėjo kas 9-as televizijos žiūrovas arba 11,6% TV auditorijos. Nors tai yra maždaug 2,5 karto mažiau TV žiūrovų nei per 2015 metų Europos krepšinio čempionato finalą, susidomėjimas futbolu tik auga ir yra 9% didesnis nei 2012 metais (lyginami Europos futbolo čempionato finalo reitingai).

160812-Blogas03

Tikėtina, jog ir rugpjūtį, kaip ir visus kitus vasaros mėnesius, žiūrimiausių laidų topuose karaliaus sportas, nors ir ne visos žiūrimiausios rungtynės vyks mums įprastu geriausiu „prime time“ laiku. Kaip tai pakeis Olimpinius reitingus sužinosime kitoje apžvalgoje.

 

Šaltinis: TNS LT