Lauko reklamos naujienos Kaune

JCDecaux pristatė visiškai naują reklamos tinklą Kaune. Pagrindinė naujiena, kad Kaune JCDecaux nebepardavinės stotelių. O iš mažųjų formatų lieka vitrinos ir kolonos. Vitrinos yra orientuotos tiek į vairuojančius, tiek į pėsčiuosius. Kaune JCDecaux nuo šiol siūlo 170 mažo formato dinaminių (scroller) plokštumų vitrinose ir 30 plokštumų kolonose. Išvertus į vietų skaičius mieste: vitrinų skaičius 34 po 5 plokštumas, o kolonų 10 po 3 plokštumas. Nors vietų skaičius sumažėjo, JCDecaux skaičiuoja, kad kampanijų efektyvumui tai įtakos neturės, nes bus naudojamos dinaminės plokštumos. Tokio tipo lauko reklamos formatai naudojami didžiuosiuose Europos miestuose jau beveik 10 metų. Pavyzdžiui kaimyninėje Rygoje kitokio tipo mažųjų formatų ir nėra, tik dinaminiai.

Šiame straipsnyje didesnį dėmesį norėtume atkreipti būtent į naująjį dinaminį vitrinų formatą, nes Kaune tai naujiena ir seniau tokio formato nebuvo. Šio formato vitrinose viena pusė visada yra statinė, fiksuota, o kitoje pusėje rotuojamos 4 skirtingos reklamos. Kaip apsispręsti planuojant kampaniją, kurią plokštumą rinktis? Fiksuotų ir dinaminių plokštumų palyginimo tyrimas rodo, kad nėra ženklaus skirtumo. Tyrimo metu buvo išmatuoti ir palyginti abu formatai per pastebimumo (visibility) ir prekės ženklo priskyrimo (brand attribution) prizmes.

Tyrimas parodė, kad reklamos atsimenamumas pakeitus fiksuotas ploštumas į dinamines lieka toks pats:

1

Kaip ir prekės ženklo priskyrimas:

2

Šie du palyginimai rodo, kad reklamos formato pakeitimas iš fiksuoto į dinaminį ženklios įtakos kampanijų efektyvumui ir prekės ženklo pastebimui nedaro, todėl nėra jokio skirtumo renkantis statinę ar dinaminę plokštumą.