Kokie iššūkiai ir pokyčiai laukia interneto rinkoje 2016

Rolandas Ragaliauskas „Media House” direktorius

Rolandas Ragaliauskas „Media House” direktorius

Vizualinio turinio dominavimas. Visas turinys visose platformose toliau sparčiai kryps į video/foto formatą, tekstinis turinys bus nustumtas į antrą planą.  Tiek naujienų portalai, tiek socialinė medija, tiek patys vartotojai teiks pirmenybę greitai nuskaitomam, kokybiškam turiniui, kurį paprasta kurti ir teikti vis labiau tobulėjant technologijoms.

Live stream populiarumas. Vis svarbesnis taps naujienų greitis ir autentiškumas. Gyvos transliacijos pakeis požiūrį į naujienų kokybę – kokybė bus suvokiama kaip greitis, dalyvavimas įvykiuose čia ir dabar. Tuo tarpu rinkodaros atsovams tai signalizuoja, kad  ir pati reklama, turinio rinkodara turi būti labai operatyvi, labai aktuali, adaptuota prie vartotojo buvimo vietos, aplinkos aktualijų.

Turinio projektai vs. Rėmimo projektai. Kils klausimas, kaip būti turinio iniciatoriumi, o ne tik rėmėju artimu projektui. Didės poreikis patiems inicijuoti projektus, sprendžiančius vartotojų problemas, būti pagrindine projektų ašimi. Taip pat atsirandant paklausai, įvairės kokybiško turinio specializuotų kūrėjų.

Technologijų bei duomenų panaudojimo progresas. Išmanesniems pirkimo būdams ir duomenų kaupimui bei naudojimui bus reikalingos tobulesnės technologijos. Daugės technologinių platformų, kurios priklauso arba tik agentūroms (pvz. Media House Robotic) arba tik atskiriems klientams (lojalumo kortelių sistemos susietos su vartotojų pirkimais ir interneto slapukais (pvz. Maxima Ačiū) arba yra trečios šalies partneriai kaip “Adform”.

Išmaniųjų programėlių, kuriančių vertę, atgimimas. Sparti išmaniųjų telefonų plėtra ir mobilaus interneto pigumas bei greitis leis įlįsti į vartotojų mobiliuosius įrenginius dar paprasčiau. UBER pavyzdys priminė, kad išmaniosios programėlės gali būti naudingos, svarbu, kad jos kurtų vartotojui įtikinamą vertę ir nebūtų vienadienės. Ir čia vartotojas ieškos kokybės, tad išmaniosios programėlės padedančios spręsti kasdienias problemas, bus puikus būdas prekės ženklams priminti apie save. Tačiau vartotojai vistik naudoja labai ribotą kiekį programėlių, tad programėlės vertė turi būti išties išskirtinė, kad atpirktų dideles gamybos investicijas. Kaip alternatyva mobilioms aplikacijoms sparčiau didės mobiliųjų svetainių plėtra.

Socialinių tinklų auditorijos diferenciacija. Facebook nebe vienintelis masiškas socialinis tinklas Lietuvoje. Nors daugelis turi Facebook paskyrą, tačiau šalia jos randasi Instagram, Linkedin, Swarm, Snapchat, Pinterest paskyros. Naujoms platformoms ypač imli jaunesnė auditorija,  o Facebook auditorija tampa brandesnė. Naujo socialinės platformos vis labiau draugiškos reklamuotojams, o Instagram pavyzdys rodo, kad ne tik draugiškos, bet ir įdomios.

Personalizacija. Vartotojas aplink save norės matyti tik tai, kas jam aktualu, t. y. personalizuotą turinį, vaizdus, žinutes, naujienas, socialinisu profilius, taip pat reklamas. Reklamuotojus gelbės renkamos duomenų bazės, cookiai, socialiniuose tinkluose pateikiama asmeninė informacija, pakartotinė rinkodara ir išmanesni reklamos pirkimo būdai.

Mokamas turinys. Toliau bus bandoma apmokestinti turinį, stebėti vartotojų požiūrį į tai. Su “Netflix” atėjimu, Spotify, Deezer muzikos platformų augimu bus vis daugiau bandymų (kaip “Verslo Žinių”) apmokestinti turinį, vartotojui bus siūloma pridėtinė vertė – unikalus turinys, turinys be reklamos.

Dar didesnis mobilumo proveržis. Tobulėjančios išmaniosios technologijos bei mobilaus interneto sparta ir greitis paskatins vartotojus nuo kompiuterio ekrano kraustytis į mažesnius – išmaniųjų įrenginių – ekranus. Tad ir reklamuotojų bei prekės ženklų užduotis bus tilpti į mažesnę rezoliuciją, būti pastebėtiems, matomiems, išskirtiniams, lengvai ir patogiai pasiekiamiems.

Virtualios realybės prietaisų plėtra. Virtualios realybės prietaisai tokie kaip Oculus Rift jau dabar yra naudojami video žaidimams, pramogoms, video platformoms. Jiems populiarėjant, didės ir rinkodaros dėmesys kaip į dar vieną, naują media priemonę.

Skaitykite daugiau DELFI