K. Rimkus: Nereklamuokite renginių Medeinos stotelėje

Vakar SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pasidalino turimais duomenimis apie viešojo transporto problematiką – stotelių infrastruktūrą, autobusų ir troleibusų judėjimo kryptis, maršrutų įgyvendinimus. Kas vieniems – problematikos registras, kitiems – aukso kasykla. Paanalizuokime, kaip šiuos duomenis pakinkyti reklamos planavime.

Kodėl nesiūlyčiau reklamuoti renginio Medeinos stotelėje? Dažniausiai renginiai yra anonsuojami su data, renginio ir bilietų pardavimo vieta, kokiu nors grupės šūkiu, gal dar ir akcija bilietams. Jei tai teatro, kamerinės muzikos renginiai, dažniausiai makete sutalpinamas viso mėnesio repertuaras.  JCDecaux kartoja, kad stotelės visgi skirtos vairuotojams (ne parkavimuisi su BMW – pastebėjimui), nes >90% pamačiusiųjų reklamą yra už vairo. Tačiau minėtos renginių, naujų produktų, reikalaujančių paaiškinimo, ir kitos sudėtingesnės reklamos, makete talpinančios daug teksto, būna nukreiptos į transporto laukiančius žmones.  Medeinos stotelėje jo per parą laukia tik 96.

1

Naujamiesčio stotelėje reklamą planuoti irgi, bent šiuo metu, nebūtų protinga – stotelė užstatoma automobiliais. Nekomentuojama, kiek tai rimta problema, tačiau turbūt pakanka vienos mašinos, priparkuotos stotelės pradžioje, kuri uždengia vaizdą visiems kitiems vairuotojams.

2

Žinoma, šiuo metu tai yra pavienių stotelių analizė, kuri prie didesnių apimčių kampanijų kainuotų daugiau darbo laiko, nei planavimas kliaunantis lig šiol apdorotais duomenimis. Tačiau yra kita sritis, kur reklamos užsakymai kol kas nesirėmė beveik jokiais oficialiais rodikliais – reklama ant viešojo transporto.

Turite galimybę apklijuoti vieną viešojo transporto priemonę ir norite, kad jūsų reklamą pamatytų kuo daugiau žmonių. Kurią rinktumėtės? Iki šiol reiktų kliautis asmenine patirtimi, galbūt praverstų nebent Google Maps informacija apie didžiausius kamščius. Turint šiuos duomenis galėčiau sakyti, kad geriausias maršrutas yra 1G autobusas Stotis – Santariškės. Tačiau, kadangi autobusai nevažinėja visuomet tuo pačiu maršrutu, reiktų rinktis troleibusą. Lyderiai čia – 2 ir 9. Į juos sulipa daugiausiai žmonių.

3

Žinoma, galima teigti, kad viešąjį transportą irgi daugiau mato vairuotojai, nei pėstieji, ir kad stotelių populiarumas nereiškia bendro pėsčiųjų eismo gausos, tačiau lig šiol geriausi viešai prieinami duomenys apie susisiekimą buvo bendriniai visam miestui. Džiuginanti, startuoliško pobūdžio tendencija dalintis patogiai pateiktais duomenimis, tikiuosi, persismelks ir į kitas viešojo sektoriaus sritis. Įdomu, kaip informaciją apdoros lauko reklamos media kanalai. Žinosime – pasidalinsime.