K. Rimkus: Kaip ruošti rėmimo pasiūlymus?

Media agentūrą bent jau kas antrą dieną pasiekia kokio nors renginio, įvykio ar projekto rėmimo pasiūlymas – tiek tiesiogiai, tiek kliento paforwardintas. Paforwardintus tenka vertinti – kaip media agentūra, turime detaliai perskaičiuoti, kas vetas pinigų, o kuomet geriau tą pačią mediją nusipirkti patiems.

Apie tai, ir apskritai, kas yra media agentūra, pasakojau VGTU Pramogų industrijų studentams. Čia sutrumpinta prezentacija:

Keli patarimai, kas padarytų renginį ar jo pasiūlymą patrauklesniu rėmėjams (labiau galioja mažiems renginiams):

  1. Nišiškumas. Galbūt renginiu geriau taikyti ne į kuo daugiau, o į labai specifinę auditoriją? Apdovanojimai geriausiems galvijų ūkininkams, nors ir skamba paprastai, iš tiesų yra aukso kasykla agrotechnikos pardavėjams, bankams, draudimo bendrovėms ir pan.
  1. Paruošta integracija. FITIMITI Stud‘days 2016 nori viso renginio rėmėjo, tačiau studentų dienų pilna, ir panašių PDF failų klientai turi pilną Recycle Bin‘ą. Gal pirma galima kreiptis į vaisvandenių gamintoją prašant skardinių, nes statysit didžiausią Lietuvoje skardinių piramidę, ir tik jiems sutikus paprašyti papildomų pinigų ir pasiūlyti už juos papildomas vertes?
  1. Paskaičiuota vertė. Įvertinkite save, nesvarbu, kad neturite daug ką pasiūlyti. Kas skamba geriau:

„Vokiečių gatvėje iš plastilino lipdysime sarkofagą, duokite 100 eurų, užsidėsim maikes su jūsų logo“

Ar

„Vokiečių gatvėje iš plastilino lipdysime sarkofagą. Dėvėdami marškinėlius su jūsų logo, būsime kaip lauko reklama, kuri toje vietoje savaitei kainuoja 100 eurų. Mūsų bus dvylika, tad 12 * 100 / 7 dienų = 171 EUR vertė. Jūsų prašome 100 eurų”.