Greitas persiorientavimas prie naujų banerių formatų

resizedimage600447-html

Jau ilgą laiką interneto rinkodaroje naudojame Flash animuotus banerius, bet kuo toliau tuo daugiau iššūkių šis formatas susilaukia ir jau artimiausiu metu pradėsim linksniuoti kitą – HTML5 terminą. Tiksliau, kuo greičiau, tuo geriau.

Pagrindinės priežastys:

Chrome veiksmai – jau dabar beta versijoja yra testuojama ir naršyklė sustabdo Flash elementų animaciją, kuri algoritmo sprendimu yra neaktuali vartotojui. Kas banerių atveju nebeperteiks baneryje suanimuotos žinutės, o tiesiog rodys vieną kadrą, kol vartotojas pats neįsitrauks ir neįjungs flash. Šis žingsnis bus labai svarbus ir Lietuvoje, nes ranking.lt duomenimis, Chrome naršylė yra labiausiai naudojama (30,68%).

Firefox taip pat pastaruoju metu žengė panašius veiksmus Flash nenaudai. Priedas blokuojamas, nes naujausioje versijoje yra aptikti pažeidžiamumai. To pasekmė, jog kiekviename puslapyje norint pasinaudoti flash priedu, tenka jį paleisti rankiniu būdu.

Flash nepalaikomas daugumoje mobiliųjų įrenginių. Augant mobilaus interneto naudojimui tai tampa dar aktualiau, nes vis didesnė portalų dalis yra naršoma mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais, tad šios auditorijos su flash baneriais nepasiekiame.

Paprasčiausios išeitys:

Galima paminėti keletą paprastų ir neskausmingų išeičių: viena jų – specialios konvertavimo programos, leidžiančios konvertuoti flash banerius į HTML5. Tiesa, kai kuriais atvejais konvertacija gali turėti broko. Kitas būdas – HTML5 banerių šablonai, kurie suteikia galimybę greitai ir nesudėtingai sukurti šio formato banerį (pvz Adform sistemoje).