G. Švėgždaitė: ar verta reklamuotis Kino teatre?

Tyrimų duomenimis, kas antras apsilankęs kino teatre asmuo pastebi reklamą prieš filmą. Į kino teatrus dažniausiai užsuka didmiesčių gyventojai, kurie, lyginant su kitais Lietuvos miestais, televiziją žiūri rečiau. Taigi, jei norite pasiekti būtent šią auditoriją, pateiksime Jums dar kelias priežastis, kodėl reikėtų nepamiršti reklamos galimybių kine.

Šiandien pasižiūrėti norimą filmą – galimybės nežabotos. Ar žmonės vis dar renkasi kino teatrų sales?  Taip! Nuo 2010 m. kino lankomumas tendencingai auga nuo 2 621 995 žiūrovų iki 3 325 469 žiūrovų 2015 metais. Šie metai – žvelgiant į kylantį žiūrovų skaičių – ne išimtis, jau šiandien kino teatruose apsilankė 16 % daugiau nei pernai tokiu pačiu metu.

Antrasis siurprizas – ar žinote, kad populiariausias kino lankomumo laikotarpis po žiemos yra vasara? Tokia statistika nesikeičia jau eilę metų. Štai ir šią vasarą, birželio-liepos mėnesiais, kine apsilankė jau 80 % pavasarį apsilankiusiųjų žiūrovų skaičiaus. Vasarą agentūros laužo galvas, kaip pasiekti poilsiaujančius, o pasirodo, galimybės visai po nosimis!

Ir štai torto uogos – spėkite, kokie filmai muša populiarumo rekordus? Lietuviški! 2014 m. rodikliuose karaliauja „Redirected/Už Lietuvą!“, 2015 m. – net „007 Spectre“ filmą aplenkęs – 6 vietoje įsikūrė „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“, o 10 vietoje – „Kunigo naudą velniai gaudo“. Kalbant apie šių metų filmus – „O ne! O taip!“ liepą buvo antrasis pagal žiūrimumą. Paminėti filmai lankomumo lyderių pozicijas dalinasi su animaciniais filmais: 2014 m. antroje vietoje buvo filmas „Ledo šalis“, 2015 m. pirmą vietą užėmė filmas „Pakalikai“, o šią vasarą pradėtas rodyti filmas „Ledynmetis: susidūrimas“  kol kas yra numeris vienas.  Kodėl ši informacija yra aktuali? Perkant reklamą kino teatre galima pasirinkti norimą repertuarą.

Jei vis dar kyla klausimas, ar verta planuoti reklamą kino teatre, atsakome – verta. Be to, pravartu žinoti, jog čia dar yra erdvės kitiems nestandartiniams reklamos variantams: galima dalinti ką nors kartu su bilietais, rengti promo akcijas, puošti kėdes kino teatrų salėse ar įgyvendinti kitas jūsų kūrybiškumo išraiškas.

Šaltiniai: CinemaAds, TNS LT