Didėjanti tiesioginio turinio paklausa: iš „greitai“ į „dabar“

Galvodami apie augančias interneto tendencijas, su komanda įvardinome, kad vis svarbesnis taps naujienų greitis ir autentiškumas. Gyvos transliacijos pakeis požiūrį į naujienų kokybę – kokybė bus suvokiama kaip greitis, dalyvavimas įvykiuose čia ir dabar.

Naujienų greitis internete jau ir seniau buvo vienas iš tų kertinių privalumų prieš tokius media kanalus kaip spauda, kur naujienos sukaupiamos ir pateikiamos žmonėms už tam tikrą laiko tarpą, su gan stipriu pavėlavimu. Bet panašu, kad to nebepakanka ir operatyvumas pereina į naują lygmenį. Operatyvumas vis labiau tampa ta svarbia valiuta, kuria varžosi interneto kanalai mėgindami pateikti informaciją pirmieji, taip užsitikrindami didesnį skaitytojų srautą. Juk pastebėjote prie svarbių naujienų delfi.lt prierašus „Delfi praneša pirmas“. Taip visi interneto portalai stengiasi atsidurti anksčiausiai įvykio vietose, naujienas pranešti pirmieji.

Vis daugiau galimybių turime internete stebėti ir tiesiogines transliacijas. Delfi savo skaitytojams pateikia tiesiogines sporto, verslo, kultūros ir aktualijų transliacijas, Tv3play tiesiogiai retransliuoja dalį televizinio turinio (Kadagys, Žinios, Čempionų lyga) bei pateikia išskirtinai interneto lankytojui krepšinio (LKL) ir futbolo (A lyga) varžybų transliacijas. Lrytas tiesioginių transliacijų sąraše turi sporto ir įvairių renginius (M.A.M.A. apdovanojimų  raudonas kilimas, renginiai iš Tamsta klubo, Kotrynos bažnyčios, Vienos pokylis), pagal įvykius reaguojama ir vykdomos transliacijos iš Vyriausybės, Prezidentūros.

Iš rinkodarinės pusės šį poreikį yra pastebėję ir išnaudoję jau ne viena įmonė. Lažybininkai, kaip Tonybet, siūlo tiesiogines krepšinio, futbolo, teniso, ledo ritulio, rankinio ir net badmintono transliacijas, Bitė siūlo tiesiogines transliacijas iš gražiausių Lietuvos kampelių.

Kitas rinkodarinis būdas pačiam prekės ženklui kurti „live“ turinį. Geras tokios integracijos pavyzdys- Topo centras, kai prekinis ženklas atsidūrė laiku ir vietoje, sukūrė turinį, kurį pasigavo naujienų protalai ir taip gavo nemokamos reklamos. Ledų nuneštos baržos kelionė iš paukščio skrydžio: http://www.delfi.lt/video/aktualijos/ledu-nunestos-barzos-kelione-is-paukscio-skrydzio.d?id=70291538

„Live stream“ galimybė atsirado ir socialiniame kanale Facebook. Įgyvendinti „live“ transliacijas Facebook platformoje jau buvo galima ankščiau, tačiau dabar su Facebook Live jos tapo patogesnės vartotojui ir susilaukė kur kas daugiau dėmesio. Pradžioje šia funkcija galėjo naudotis įvairios, pasaulinio lygio žvaigždės ir garsenybės, tačiau dabar ji vis plačiau tampa prieinama ir paprastiems vartotojams. Šia funkcija dabar gali naudotis ir US gyventojai, kurie naudojasi iPhone išmaniaisiais telefonais. Naudodamiesi Facebook Live, jus stebintys vartotojai, galės rašyti komentarus, kuriuos jūs galėsite matyti transliacijos metu. Kitaip tariant – jūs galėsite „tiesiogiai“ bendrauti su savo auditorija. Skirtingai nuo kitų išmaniųjų programėlių, po transliacijos, jūsų video niekur nedings – video bus galima rasti ant jūsų Facebook „sienos“. Taip pat vartotojai, paspaudę „prenumeruoti“ mygtuką, kitąsyk jums vėl pradėjus transliuoti, bus informuoti automatiškai.

Nors ši Facebook funkcija labiau aktuali tiems, kurie kuria asmeninį prekės ženklą, tačiau galima sugalvoti nemažai kūrybiškų būdų kaip panaudoti šią funkciją ir kitiems prekių ženklų atstovams.  Tik nuo jūsų kūrybiškumo priklauso kaip efektyviai sugebėsite išnaudoti šį įrankį, kuris turėtų neužilgo pasiekti ir mus. Pavyzdys – 2016 m. NBA Visų žvaigždžių rungtynių Toronte spaudos konferencijos su Kobe Bryant transliacija Facebook‘e.

st

Kitas vakaruose sparčiai populiarėjantis projektas yra Periscope. Periscope šūkis yra: pamatyk pasaulį kito akimis.  Instaliavus Periscope programėlė galima matyti paprastų žmonių rodomas live transliacijas iš viso pasaulio. Patys programėlės kūrėjai ją apibūdina tarsi galimybę teleportuotis ir geriausiu būdu pažinti pasaulį. Pastebime, kad ši programėlė po truputi ateina ir į Lietuvą, tampa įdomi nuomonės lyderiams socialinėje medijoje. Jiems belieka paskelbti socialinėje erdvėje, kuriuo metu bus aktyvūs Periscop‘e, ką parodys ir laukti žiūrovų, bendrauti su jais dar labiau tiesiogiai, nei savo Facebook sienoje. Apskritai, kiekvienas iš mūsų taip galime tapti turinio transliuotojais ir pritraukti savo žiūrovų ratą.

shutterstock_356384306

Tad naujienų operatyvumas įgauną formą iš „greitai“ į „dabar“. Tikiu, kad sulauksime daugiau realiu laiku ruošiamo ir pateikiamo turinio tiek iš prekinių ženklų, tiek iš žiniasklaidos kanalų. Svarbu, kad prekiniai ženklai kurtų pridėtinę vertę žmonėms, transliuojamas turinys būtų artimas prekinio ženklo filosofijai. Kas liečia tiesiogiai transliuojamo turinio  komercinį rėmimą, čia atsiranda nedidelis rizikos faktorius atsidurti blogame kontekste. Reikia įsivertinti, kad realiu laiku pateikiamas turinys nebūtinai vyks pagal iš anksto sudėliotą planą.

Laukiame ir stebime dar daugiau gyvų transliacijų apraiškų interneto platybėse ir šios interneto tendencijos išnaudojimo rinkodariniais tikslais.